Jak pokonać chandrę?

sposoby na chandrę

Znużenie, przygnębienie, zły nastrój – znasz to? Jedyne czego teraz chcesz, to schować się pod kołdrę? Prawda jest taka, że chandra może dopaść każdego dnia. Niby najbardziej podatni jesteśmy jesienią, ale to nie reguła. Gorsze samopoczucie może nas dopaść w każdej chwili. Dlatego warto być gotowym na stoczenie z nim walki. Jak pokonać chandrę? Oto kilka sposobów:

Śmieszne filmiki z kotami

Wiem, że brzmi to trochę dziwnie, ale udowodniono, że na chandrę najlepsze są filmiki z kotami. Ponoć mały seans potrafi obniżyć poziom stresu i tym samym skutecznie poprawić nastrój. Osoby, które wzięły udział w specjalnym badaniu na ten temat jednym głosem przyznali, że tego typu filmiki przywróciły im nadzieję i pozytywne nastawienie do świata i do życia. Czy jest to prawda? Nie wiem, ale na pewno śmieszne filmiki potrafią zadziałać relaksująco.

sposoby na chandrę
źródło: pixabay

Chwila z książką

Piramida książek i kubek z aromatyczną herbatą – to dobry sposób na chandrę. Zadbaj o odpowiedni klimat – wygodny fotel, przytulny koc, poduszkę pod plecy i świeczkę. Bez żadnych „ale” możesz zagłębić się w jakąś historię i oddać się jej w całości. Twój nastrój powinien poprawić się w oka mgnieniu!

czytanie na chandrę
źródło: pixabay

Spotkanie przy grzańcu

Tak wiem, niekoniecznie masz teraz ochotę na huczne spotkania. Ale prawda jest taka, że kontakt z drugim człowiekiem działa zbawiennie. I nawet, jeśli na początku nie mamy ochotę na spotkanie, to później okazuje się, że właśnie tego potrzebowaliśmy. Aby było miło i przyjemnie, koniecznie zadbaj o smaczny poczęstunek i coś odpowiedniego do picia. Proponuję czekoladowe fondue oraz grzańca. Duet pyszny i w 100% poprawiający humor!

jak pokonać chandrę
źródło: pixabay

Wysiłek fizyczny

Jak pokonać chandrę? Ćwicząc! Wysiłek fizyczny to dobry lek na całe zło. Trenując możemy przewietrzyć głowę i tym samym zapomnieć o troskach. Poza tym, trenując uwalniamy endorfiny – hormony odpowiedzialne za poczucie szczęścia. Najważniejsze w tym wszystkim jest wybranie dyscypliny, która sprawia nam najwięcej frajdy i do której nie będziemy musieli się zmuszać. Dla mnie najlepszym lekiem na smutki jest bieganie. Dla ciebie może to być jazda na rowerze, jazda na rolkach, boks, pływanie, taniec… Możliwości jest całe mnóstwo!

sposoby na chandrę
źródło: pixabay

 

 

 

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.