Jazda na rolkach. Sprawdź dlaczego warto!

rolki zalety

Jazda na rolkach cieszy się dużym powodzeniem. Jeżdżą mali i duzi. Jeżdżą kobiety i mężczyźni. I bardzo dobrze! Jazda na rolkach to jeden z najbardziej wdzięcznych sportów. Nie dość, że bawi, to na dodatek genialnie wysmukla całą sylwetkę. Wbrew pozorom, podczas jazdy na rolkach nie pracują wyłącznie mięśnie nóg. Pracuje także brzuch. Pracują plecy i ramiona. Rolki skutecznie spalają tłuszczyk, wzmacniają mięśnie, ujędrniają skórę, poprawiają wydolność organizmu, itd. Warto w tym miejscu dodać, że godzinna jazda na rolkach pozwala spalić od 400 do 600 kalorii. Dlaczego warto zakochać się w rolkach?

Rolki spalają tkankę tłuszczową

Jazda na rolkach jest niemal tak samo skuteczna przy odchudzaniu jak bieganie. W czasie godzinnej przejażdżki można spalić nawet do 600 kalorii. Regularne treningi, a więc mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, pozwalają na szybką utratę kilogramów.

Rolki budują mięśnie nóg i pośladków

Rolki to idealny sport dla kobiet, które chcą wysmuklić uda, łydki i nadać jędrność pośladkom. Oprócz dolnych partii ciała, jeżdżąc na rolkach w dużym stopniu wzmacniamy też mięśnie grzbietu i brzucha. Jak wiadomo, mięśnie te wpływają one na prawidłową postawę i utrzymują kręgosłup w dobrej kondycji. I jeszcze jedno. Jazda na rolkach pozwala uporać się z nielubianym przez kobiety cellulitem.

Jazda na rolkach relaksuje

Chyba mało który sport potrafi tak zrelaksować jak jazda na rolkach. W zależności od samopoczucia, możemy zrobić sobie intensywny trening szybkościowy lub zdecydować się na rekreacyjny, nieśpieszny przejazd. Bez względu na to, jakie tempo wybierzemy – jazda na rolkach pozwoli przyjemnie spędzić czas z korzyścią dla zdrowia i wyglądu naszej sylwetki. Rolki pozwolą się wyciszyć i na chwilę zapomnieć o wszelkich problemach dnia codziennego. Pomogą także pozbyć się frustracji i stresu, który nagromadził się w ciągu dnia.

Rolki dotleniają organizm

Rolki świetnie dotleniają organizm. Ba! Trening na rolkach, nawet ten trwający zaledwie pół godziny jest o wiele zdrowszy od ćwiczeń na siłowni. Dzięki solidnej dawce tlenu, jaką zażywamy jeżdżąc na rolkach, nasz organizm lepiej funkcjonuje. Poprawia się nie tylko nasza kondycja, ale także wydolność naszego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.