Płyta żeliwna do grilla – dlaczego warto ją kupić?

grill

Za pomocą zwykłego rusztu dołączonego do praktycznie każdego grilla można przyrządzać rozmaite potrawy. Gdy jednak doda się do niego płytę żeliwną, jego funkcjonalność jest jeszcze szersza. Dlaczego warto kupić płytę żeliwną na grill? Poznaj rodzaje potraw, jakie można z nią przyszykować, a także sprawdź, jak ją dobrać i gdzie kupić.

Do czego służy płyta żeliwna na grilla?

Płyty żeliwne przeznaczone do grillowania to rodzaj komponentów, które pozwalają na przygotowywanie wielu potraw na grillu na nagrzanej, jednolitej powierzchni.

Płyty nie są tak ażurowe jak zwykłe ruszty, co powoduje, że nie zwiększają one ryzyka wypadania potraw przez ruszt i dodatkowo podnoszą zdrowie potraw grillowanych, ponieważ zapobiegają skapywaniu tłuszczu na rozgrzany węgiel czy palący się gaz.

Wobec tego płyta żeliwna – https://keffner.pl/pl/c/Plyty-zeliwne-i-patelnie-zeliwne/13 dokupiona do grilla może być bardzo dobrym dodatkiem, razem z którym szykowanie wyśmienitych dań stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Jakie potrawy można przygotować z użyciem płyty żeliwnej?

Płyty żeliwne mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego też pozwalają one na przyrządzenie wielu wspaniałych potraw grillowanych, które będą mogły posmakować całej rodzinie.

Wśród dań, które można przyrządzić na płycie żeliwnej do grillowania, znajdują się:

  • Steki,
  • Burgery,
  • Bekon
  • Jajka sadzone,
  • Warzywa,
  • Pieczywo,
  • Ryż.

Jak widać, płyta żeliwna może posłużyć do przygotowania wielu wspaniałych dań, które będą mogły przypaść do gustu każdemu, kto przepada za potrawami grillowanymi.

Rodzaje płyt żeliwnych do grillowania

W sprzedaży dostępna jest szeroka gama płyt przeznaczonych do grillowania. Można podzielić je na różne kategorii pod kątem ich wielkości, kształtu, a także wykończenia.

Dobór odpowiedniej płyty żeliwnej na grilla powinien bazować na jego kształcie oraz wymiarach. Najczęściej płyta jest umieszczana na ruszcie, dlatego należy zmierzyć jego wymiary, aby dopasować ją do konkretnego grilla. Warto pamiętać także o tym, że płyta żeliwna jest dość ciężka, dlatego też w przypadku najtańszych grillów może ona nie zdać egzaminu i spowodować uszkodzenie całej ich konstrukcji.

Druga kwestia to wykończenie płyty grillowej. W sprzedaży dostępne są płyty wyposażone w rowki oraz płyty płaskie. Pierwszy rodzaj ułatwia odprowadzanie tłuszczu, dlatego przyrządzane na takiej płycie potrawy będą niskotłuszczowe. Można także kupić dwustronne płyty grillowe – jedna strona jest wtedy płaska, a druga ma żebrowanie.

Płyty grillowe można zakupić obecnie w wielu sklepach – także w sklepach działających online.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.