Szukaj
Close this search box.

A może by tak wycieczka do Pragi?

Spis treści

Wycieczka do Pragi to zawsze świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Najlepiej pojechać tam na dłużej, bo weekend może okazać się za krótki. Ale nawet weekend pozwoli Wam poczuć klimat tego wyjątkowego miejsca. Nie bez powodu mówi się, że Praga to jedno z najpiękniejszych miast Europy. Tak samo piękna jest latem, jesienią i zimą. Żadna pora roku nie jest w stanie odebrać jej urody. Już sama Starówka kradnie serce, a co dopiero Hradczany i inne miejsca? Jeśli do tej pory nie byliście w Pradze, jak najszybciej nadróbcie zaległości. Naprawdę warto!

Co warto zobaczyć?

Wycieczka do Pragi (więcej tutaj: https://www.lottravel.com/lot-oferty/praga-miasto-mostow-i-stu-wiez,19.html) musi być sumienne zaplanowana. Tego miasta po prostu nie można zwiedzać chaotycznie. Bo szkoda wprowadzać chaos do tak pięknego i magicznego miejsca. Jeśli wybieramy się do Pragi tylko na chwilę, wówczas powinniśmy zaplanować wizytę na Placu Wacława. Miejsce to nazywane jest Polami Elizejskimi Europy Środkowej. To właśnie tutaj znajdują się najdroższe i najbardziej ekskluzywne hotele, sklepy, restauracje. Kolejnym ważnym i wartym zobaczenia miejscem jest Lucerna. Najlepszą porą na pojawienie się w Lucernie jest przedział czasowy między 22 a 1 w nocy. Wtedy ponoć można posmakować prawdziwego klimatu i poczuć prawdziwą – zagadkową atmosferę tego miejsca. A czym dokładnie jest Lucerna, że wszyscy robią wokół niej tyle szumu? Najprościej rzecz ujmując to dom pełen labiryntów. Pierwszy powstały w Pradze pasaż ukryty w budynku, ze sklepami, kawiarniami, teatrem i kinem. Coś wspaniałego!

Praska Lucerna

 

Lucerna - pasaż
Lucerna – pasaż

Most Karola

Wycieczka do Pragi – dłuższa czy krótsza nie byłaby kompletna, gdybyśmy nie odwiedzili mostu Karola. Będąc w Pradze i nie zobaczyć tego miejsca, to tak, jak przyjechać do Warszawy i nie zobaczyć Pałacu Kultury. Most Karola to niezbędnik na turystycznej mapie Pragi. Najpiękniej wygląda nocą, choć o tej porze można tu spotkać najwięcej turystów. Po zwiedzeniu Mostu Karola, warto udać się na Rynek Starego Miasta. To właśnie tutaj znajduje się piękny Ratusz z Orlojem, pomnik Jana Husa, kościół Matki Bożej przed Tynem oraz przepiękne kamieniczki.

most Karola nocą
most Karola nocą

 

 

 

Hradczany

Wybierając się na nieco dłuższą wycieczkę do Pragi, na pewno warto odwiedzić Hradczany. Zobaczyć tu można m.in. Złotą Uliczkę, katedrę św. Wita oraz stary Pałac Królewski. Na rynku hradczańskim najciekawszymi obiektami są: pałac toskański, pałac arcybiskupi, kościół i klasztor św. Benedykta. Z południowej części rynku roztacza się wspaniały widok na Pragę.

kompleks zamkowy Hradczany

 

Muzea, które warto odwiedzić

Wycieczka do Pragi to także obowiązek zobaczenia niektórych muzeów. Na pewno warte odwiedzenia jest Muzeum Narodowe – największa instytucja muzealna w Czechach. Wartym odwiedzenia miejscem jest także Muzeum Komunizmu, które przez turystów uważane jest za jedno z najważniejszych miejsc w Pradze. Ogromne wrażenie na turystach spoza Czech robi Muzeum Żydowskie. Znajdują się w nim rozmaite wystawy, m.in. kolekcja srebra licząca 6 tysięcy egzemplarzy, ekspozycja życia codziennego, zwoje liturgiczne, brewiarze.

wnętrze Muzeum Narodowego
wnętrze Muzeum Narodowego

 

Muzeum Żydowskie w Pradze
Muzeum Żydowskie w Pradze