Szukaj
Close this search box.

Black is always good idea

czerń w stylizacjach

Spis treści

Czerń zajmuje w modzie niezwykle wysoką pozycję. I mimo, że wiele razy próbowano zamienić ją jakimś innym kolorem, wiele razy okrzykiwano inne kolory „nową czernią”, to jednak się nie udało. Black is black, jak to mawiają niektórzy. Tego koloru po prostu nie da się zastąpić żadnym innym. Jest piekielnie stylowy, elegancki i ma mnóstwo charakteru. Nic dziwnego, że na czarno ubierają się wszyscy przedstawiciele branży mody, od stylistów zaczynając, poprzez modelki, na redaktorach poczytnych magazynów o modzie kończąc. Na czarno ubiera się największa ikona mody – Karl Lagerfeld. Czerń była także ulubionym kolorem Coco Chanel, która zwykła mawiać, że kolor ten jest odzwierciedleniem władzy i pieniędzy.

Stylizacje w kolorze black

Tak jak napisałam Wam wcześniej – wiele razy próbowano zastąpić czerń innym kolorem. Raz był to szary. Innym razem granat. Jednakże bez powodzenia. Czas pokazał, że nic nie jest w stanie zepchnąć czerni na dalszy plan. Stylizacje total black cieszyły się, cieszą i na pewno będą się cieszyć przez długie lata ogromnym powodzeniem. W tym sezonie, black znów jest jednym z najgorętszych zjawisk w świecie mody.

Jak i z czym nosić czerń

Kolor czarny ma to do siebie, że bez względu na to, z czym go połączymy zawsze będzie wyglądać genialnie. Jest ponadczasowy, uniwersalny, wszechstronny. Świetnie czuje się w wydaniu mniej lub bardziej oficjalnym. Dobrze wygląda w stylu rock, casual i glamour. Doskonale dogaduje się też z innymi kolorami, jak chociażby bielą, z którą tworzy ponadczasowy duet, a także z szarościami, różami i zieleniami. W tym roku czerń łączymy również z granatami. Fanki czerni w tym sezonie mogą, a nawet powinny ją nosić w wydaniu „total look” – od stóp do głowy. Aby uniknąć nudy i oczywistości, warto zabawić się fakturami materiałów. Jeśli góra jest połyskująca, niech dół będzie stonowany. I na odwrót. Dziewczyny, które nie przepadają za nadmiarem czerni, mogą śmiało przełamać ją innym kolorem. Czarny płaszcz na przykład świetnie dogada się z różową czapką lub szalikiem. Czarne jeansy na pewno będą dobrze się czuły w parze z szarym swetrem. I tak dalej, i tak dalej.