Szukaj
Close this search box.

Bramy rolowane – funkcjonalne i trwałe bramy dla przemysłu

Spis treści

Właściwie dobrane bramy przemysłowe zapewniają optymalną funkcjonalność i mogą być bardzo trwałe i wytrzymałe, by służyć na lata. W tej roli doskonale sprawdzają się bramy o konstrukcji rolowanej. Jak są one zbudowane? Dlaczego warto je zakupić? Gdzie można je zamówić?

Jak zbudowane są bramy rolowane?

Bramy przemysłowe o konstrukcji rolowanej składane są z pancerza, który nawijany jest na specjalny wał znajdujący się nad otworem bramowym. Po bokach bramy te są wyposażone w prowadnice, które zapewniają odpowiednią szczelność i właściwe prowadzenie pancerza.

Tego typu bramy najczęściej wykonane są z ocieplonych pancerzy, które wewnątrz są wyposażone w piankę poliuretanową. Są również uszczelniane na całym obwodzie, co również powoduje, że są one ciepłe i ograniczają ucieczkę energii termicznej z budynku.

Dostępne są również bramy rolowane przemysłowe nieocieplane, które przeznaczone są do stosowania w budynkach, które nie wymagają zachowania odpowiedniej izolacyjności termicznej.

Bramy przemysłowe rolowane – aluminiowe i stalowe

Do wykonania bram rolowanych wykorzystywane są dwa główne rodzaje materiałów – aluminium oraz stal.

Bramy aluminiowe cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne, między innymi na korodowanie. Z kolei bramy stalowe wyróżniają się przystępną ceną. Są one również odpowiednio zabezpieczane przed korozją z wykorzystaniem technik jak cynkowanie, malowanie proszkowe.

Zalety bram rolowanych dla przemysłu

Wybór bram jak bramy rolowane przemysłowe jest związany z wieloma korzyściami. Do najważniejszych zalet tego typu bram przemysłowych zaliczane są:

  • Duże rozmiary – bramy przemysłowe o rolowanej konstrukcji mogą mieć różne wymiar i sprawdzać się nawet w dużych obiektach.

  • Izolacyjność termiczna – ocieplane bramy rolowane przemysłowe zapewniają skuteczną ochronę przed ucieczką ciepła.

  • Przystępna cena – są one dostępne w atrakcyjnych cenach, zależnie od wybranej opcji.

  • Prosta obsługa – bramy mogą być otwierane ręcznie lub z użyciem siłowników.

  • Możliwość personalizacji – na pancerzu bramy mogą być umieszczone nadruki albo perforacje, na przykład z logo firmy lub napisami.

  • Bezpieczna konstrukcja – korzystanie z bram przemysłowych tego typu jest bardzo proste i bezpieczne, ponieważ są one wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia, na przykład hamulce bezpieczeństwa, lampy sygnalizacyjne, fotokomórki.

Gdzie zamówić bramy rolowane?

Obecnie bramy rolowane przemysłowe można zakupić bezpośrednio u producentów tego typu bram garażowych. Adresy i opinie o firmach można znaleźć online.