Zamiana gondoli na wózek spacerowy to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Konstrukcja spacerówki umożliwia maluchowi obserwowanie otoczenia. Jest też mniejsza i lżejsza, co zapewnia większy komfort rodzicowi. Aby jednak wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania względem wygody, wagi, rozmiaru, wyglądu i indywidualnych wymagań, warto poznać modele dostępne na rynku. Jednym z nich jest spacerówka typu parasolka. Jak jest zbudowana? Jakie ma zalety i wady?
Jakie cechy charakterystyczne ma tzw. parasolka?
Parasolka to najlżejszy wózek spacerowy ze wszystkich rodzajów dostępnych na rynku. Dzięki niewielkiej wadze sprawdza się szczególnie podczas podróżowania komunikacją miejską. Jego kompaktowa konstrukcja sprawia, że jest chętnie wybierany przez właścicieli aut z małymi bagażnikami. Choć charakterystyczne dla dawnych parasolek są dwie rączki do prowadzenia wózka, większość współczesnych modeli wyposażono w pełną rączkę, co pozwala z łatwością kierować wózkiem nawet przy pomocy tylko jednej ręki. Wózki spacerowe typu parasolki nie są tak sztywne jak kiedyś – posiadają pełną amortyzację kół, co dodatkowo ułatwia manewrowanie podczas spacerów.
Od kiedy dziecko może podróżować w wózku parasolce?
Parasolka, jak każdy wózek spacerowy, przeznaczony jest do podróżowania w pozycji siedzącej. Choć modele dostępne na rynku mają regulowany kąt odchylenia oparcia, nawet do pozycji leżącej, najbardziej ergonomiczną pozycję w tym wózku maluch przyjmuje, siedząc. Jak wyjaśnia sklep dziecięcy For Kids, to oznacza, że idealnym i przede wszystkim bezpiecznym momentem na przesiadkę z gondoli do wózka parasolki jest czas, kiedy dziecko potrafi samodzielnie siedzieć. Pierwsze próby siadania można zauważyć u niektórych dzieci, kiedy mają około 6 miesięcy, u innych później lub wcześniej, dlatego kwestią całkowicie indywidualną jest moment, kiedy dziecko może zacząć bezpiecznie korzystać z wózka spacerowego typu parasolka.
Na co zwrócić uwagę wybierając wózek parasolkę?
Wygodna parasolka będzie miała niewielką wagę i kompaktowe rozmiary. Warto zwrócić uwagę na sposób i łatwość składania oraz rozkładania, a także to, ile miejsca wózek zajmuje po złożeniu. Nie bez znaczenia jest materiał, z jakiego wykonano obicie. Do najważniejszych cech tkaniny należy odporność na promieniowanie UV oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Warto wybrać model, z którego można zdjąć obicie i wyprać w pralce. Budka powinna być duża, by chronić dziecko przed słońcem i wiatrem. Wygodę zapewni miękka rączka z regulacją, pozwalającą zachować rodzicowi ergonomiczną pozycję.
Related Posts
- Plecaki polecają się na jesień
Koniec sezonu wakacyjnego wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych ubrań, a już tym bardziej…
- Filtry pneumatyczne - czym się charakteryzują?
Filtry pneumatyczne to elementy, które w niektórych środowiskach mogą okazać się konieczne do zastosowania. Warto…
- Fotografia produktów - z czym i jak to się je
Fotografia produktów cieszy się dziś dużą popularnością. Nic w tym dziwnego. Większość rzeczy jest nam…