Szukaj
Close this search box.

Depilacja pastą cukrową

depilacja nóg

Spis treści

Współczesna kultura i promowane przez nią kanony piękna wymuszają na nas pewne zachowania i rytuały pielęgnacyjne. Gładkie ciało wciąż jest na topie i uznawane jest za najbardziej atrakcyjne. Dotyczy to nie tylko nóg i okolic pach, ale także strefy bikini i twarzy. Depilowanie ciała maszynką jednorazową jest wygodne, ale niestety krótkotrwałe. Po około dwóch dniach trzeba powtarzać „zabieg”. Depilacja laserowa daje długotrwały efekt, ale nie należy do najtańszych. Co więc robić? Skutecznym rozwiązaniem jest depilacja pastą cukrową. Można wręcz powiedzieć, że ten sposób pozbywania się niechcianego owłosienia cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Mimo, że pod wieloma względami przypomina depilację woskiem, to jednak różni się od niej chociażby aplikacją. O ile wosk nakłada się zgodnie z włosem i zmywa specjalnymi oliwkami, o tyle pastę cukrową nanosi się pod włos, a dopiero odrywa z włosem i zmywa ciepłą wodą.

Depilacja pastą cukrową – zalety

Depilacja pastą cukrową nie bez powodu cieszy się dużym zainteresowaniem. Na pewno niesie za sobą wiele zalet i korzyści. Przede wszystkim zapewnia długotrwałe efekty. Jako, że włoski usuwane są razem z cebulkami, gładka skóra utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Co ważne, odrastające włosy z zabiegu na zabieg stają się słabsze i jaśniejsze. Sama depilacja pastą cukrową nie jest szczególnie trudna i wymagająca. Jest też tania i… bezbolesna. A na pewno nie tak bolesna, jak depilacja woskiem. Związane jest to z faktem, że cukier posiada właściwości łagodzące ból i nie przykleja się do skóry, a jedynie do samych włosków. Dużą zaletą tego typu depilacji jest również to, że wystąpienie podrażnień jest tu o wiele rzadsze niż w przypadku wosku.

pasta cukrowa depilacja

Depilacja pastą cukrową krok po kroku

Pastę cukrową możemy nabyć w każdej dobrej drogerii i zastosować na dwa sposoby, w zależności od tego, co wyda nam się wygodniejsze. Pierwszy sposób to metoda paskowa, drugi – bezpaskowa. Jak przeprowadzić każdą z nich?

Metoda paskowa

Tutaj niezbędne będą kawałki nierozciągliwego materiału. Polecam kawałek bawełny. Na pewno każda z nas ma w swojej szafie koszulkę, w której już nie chodzi i którą może przeznaczyć do zabiegu kosmetycznego. Zamiast koszulki, może też być fragment nieużywanego, bawełnianego prześcieradła. Bierzemy pastę cukrową i zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu, podgrzewamy w kąpieli wodnej lub mikrofalówce. Chodzi o to, żeby nieco zmiękła i ładnie rozprowadzała się po ciele. Następnie drewnianą szpatułką wcieramy pastę we fragmenty na naszym ciele – zawsze pod włos! Na nałożoną pastę nakładamy pasek i dociskamy. Na koniec, energicznym ruchem zrywamy pasek, ale tym razem w kierunku zgodnym z porostem włosa. Resztki pasty cukrowej zmywamy letnią wodą i gotowe! Na wydepilowaną skórę nakładamy kosmetyk pielęgnujący.

Metoda bezpaskowa

Ta metoda jest idealna dla dziewczyn, którym nie chce się bawić w podgrzewanie pasty. Czynność ta nie jest tu konieczna. Co więc robimy? Drewnianą szpatułką wyjmujemy porcję pasty – najlepiej nie większą niż objętość orzecha włoskiego. Następnie ugniatamy ją przez chwilę aż uzyska konsystencję twardawej plasteliny. Teraz możemy przejść do nakładania pasty na skórę. Najlepiej zrobić to palcami, delikatnie rozsmarowując pastę na podłużnym fragmencie skóry – pod włos! Następnie szybko zrywamy powstały z pasty pasek – z włosem. Z oderwanego paska pasty ponownie formujemy kulkę i przechodzimy do kolejnego fragmentu skóry. Porcję pasty zastępujemy nową dopiero w momencie, kiedy ta pierwsza stanie się zbyt miękka i klejąca.

Depilacja twarzy

Pasta cukrowa idealnie nadaje się nie tylko do depilacji nóg, ale także twarzy. Z powodzeniem możemy wydepilować nią brwi, jak również usunąć niechciany wąsik lub włoski pojawiające się na brodzie.

depilacja twarzy

Depilacja okolic bikini

Depilacja pastą cukrową okolic bikini jest delikatniejsze niż depilacja owych miejsc przy użyciu wosku, a nawet depilatora. Jedyne, o czym należy tu pamiętać, to o umiejętnym naciągnięciu skóry w depilowanym miejscu. Jeśli tego nie zrobimy, cały zabieg może być bardziej bolesny.

Czy można samodzielnie zrobić pastę cukrową?

Pasta cukrowa jest dziś dostępna w większości drogerii, jednakże możemy pokusić się też o to, aby przygotować ją samodzielnie. Może nie jest to proste, ale na pewno nie jest niemożliwe. Pierwsza pasta może nam się nie udać, ale z każdą kolejną próbą powinno być już lepiej. Jedyne czego potrzebujemy do zrobienia domowej pasty to 2 szklanki cukru, sok wyciśnięty z cytryny oraz ¼ szklanki wody.

Sposób przygotowania pasty cukrowej

Wodę wlewamy do garnka i zagotowujemy. Następnie dodajemy cukier i sok z cytryny. Całość mieszamy do momentu, aż cukier całkowicie się rozpuści. Gotujemy na małym ogniu mniej więcej pół godziny. Chodzi o to, żeby masa ładnie nam zgęstniała i nabrała kolor pomarańczowy lub jak kto woli – złoty. Gotową pastę przelewamy do słoiczka i czekamy aż ostygnie. Przy tym wszystkim trzeba uważać, żeby się nie poparzyć, bo gorący cukier potrafi zrobić niemałą krzywdę.