Szukaj
Close this search box.

Dlaczego warto kupić rusztowania używane?

rusztowanie uzywane

Spis treści

Prace budowlane, które wykonuje się na wysokości, wymagają postawienia tymczasowej konstrukcji pomocniczej. Jej celem jest nie tylko dotarcie do obszarów, których dosięgnięcie z poziomu podłogi nie byłoby możliwe, ale również zabezpieczenie pracowników i sprzętu przed spadnięciem. Zakup nowego systemu rusztowań może stanowić wydatek, na który nie zawsze firma może sobie pozwolić. Czy zakup rusztowania używanego jest dobrym pomysłem i co trzeba wiedzieć, aby takiego zakupu dokonać?

Czy rusztowania używane mogą zapewnić bezpieczeństwo pracowników?

Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom budowlanym jest priorytetem w każdej firmie. Szczególnie ważne jest to w przypadku prac prowadzonych na wysokościach. Dlatego każdy właściciel firmy budowlanej zwraca baczną uwagę, aby używany w firmie sprzęt zawsze był w dobrym stanie i nie stwarzał dodatkowego zagrożenia. Czy w takim razie inwestycja w rusztowania używane jest dobrym pomysłem?

 

Doświadczenie wielu praktyków wskazuje, że rusztowania wyprodukowane przez renomowanych producentów, takich jak Hünnebeck, nawet po wielu latach eksploatacji są wyjątkowo stabilne. Dzięki temu dają większe poczucie pewności, niż zupełnie nowe produkty nieznanych firm, które stosują tanie rozwiązania w celu uniknięcia opłat patentowych. Oczywiście, bardzo wiele zależy nie tylko od marki producenta, ale również od rzeczywistego stopnia zużycia, warunków przechowywania i sposobu zabezpieczania i konserwacji konstrukcji. 

Zobacz także: Rusztowania używane – jakie wybrać? Co trzeba wiedzieć? | Technologia, motoryzacja… – okiem pasjonata (markoservices.pl)

Jak przekonać się, czy rusztowanie jest w dobrym stanie

Jednym z najważniejszych czynników, który powinien być wzięty pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie używanego rusztowania, jest renoma firmy, w której dokonuje się tego zakupu. Firmy o wieloletniej tradycji, które od wielu lat zaopatrują swoich klientów w różne materiały i konstrukcje budowlane, bardzo uważnie podchodzą do kwestii zabezpieczania sprzętu, który znajduje się w ich ofercie. 

Świetnym przykładem takiej firmy jest Szal-Bud, którego ofertę możesz znaleźć na stronie https://szalbud.pl/. Doświadczenie zatrudnionego personelu, opinie współpracujących firm i szerokość oferty wyraźnie wskazują, że dla tej firmy renoma, jaką cieszy się w swojej branży, jest zasłużona i bardzo ważna. Oferowane przez Szal-Bud rusztowania ramowe znajdują wielu nabywców – zarówno nowe, jak i używane. Konsultacja z pracownikami firmy pozwoli Ci dokonać właściwego wyboru nie tylko samego systemu, ale również tych jego elementów, które będą Ci najczęściej potrzebne. Firma oferuje również możliwość wypożyczania, więc nie musisz się obawiać, jeśli nagle zabraknie Ci jakiegoś podestu lub złączki.