Szukaj
Close this search box.

Fast food osłabia myślenie i nie tylko…

jedzenie fast foodu

Spis treści

Fast food – szybkie jedzenie, jakże popularne na świecie oraz w naszym kraju. Niestety. Każdemu z nas zdarzyło się sięgnąć po kebaby, hamburgery i inne „specjały”. Powodów zapychania się śmieciowym jedzeniem jest całe mnóstwo. Niektórym smakuje, niektórzy z nas nie mają czasu na gotowanie. Inni twierdzą, że jest tanie. Tymczasem dietetycy biją na alarm i radzą jak najszybciej rozstać się z szybkim jedzeniem. I to nie tylko dlatego, że fast food charakteryzuje się dużą zawartością kalorii, tłuszczów oraz chemicznych substancji. Również dlatego, że ma tragiczny wpływ na nasze zdrowie. Fast food prowadzi do wielu schorzeń. Wystarczy wymienić tu otyłość, miażdżycę i nadciśnienie tętnicze.

Fast food – nic poza tłuszczem, solą i cukrem

Jedzenie typu fast food nie ma żadnych wartości odżywczych. Te wszystkie hamburgery i kebaby to tylko tona tłuszczu pomieszana z solą i nie mniejszą ilością cukru. To także nasycone kwasy tłuszczowe, powodujące osłabienie sił obronnych organizmu i prowadzące do groźnych dla zdrowia, a nawet i życia chorób.

Fast food pogarsza pracę mózgu

Czy wiesz, że śmieciowe jedzenie ma olbrzymi wpływ na pracę naszego mózgu? Oczywiście nie jest to wpływ korzystny. Po zjedzeniu tego typu jedzenia, w naszym mózgu uwalnia się dopamina – substancja odpowiedzialna za uzależnienie narkotykowe. Zbyt częste spożywanie śmieciowego jedzenia sprawi, że nasz mózg będzie coraz bardziej otumaniony i coraz mniej sprawny. Częste zjadanie fast foodu doprowadzi do pogorszenia się zdolności logicznego i analitycznego myślenia.

fast foody czym grożą
źródło: pixabay

Fast food pogarsza koncentrację

Badania są bezlitosne. Udowodniono, że po zaledwie 10 dniach spożywania dużych ilości fast foodów, zaczynamy popełniać więcej błędów i mamy większe problemy z koncentracją. Nie  jesteśmy w stanie skupić się na czymkolwiek, co za tym idzie, zaczynamy mieć problemy w szkole oraz w pracy.

Fast food pogarsza wydolność organizmu

Nie mogło być inaczej. Jedzenie naszpikowane cukrem, solą i najgorszym z możliwych tłuszczy nie może nie mieć wpływu na naszą kondycję. Zbyt częste sięganie po puste kalorie skutkuje wyraźnym pogorszeniem się wydolności organizmu. A to oznacza, że szybciej się męczymy i mamy mniej energii. Jeśli w ostatnim czasie czujesz się spowolniony i bez sił – przeanalizuj swój jadłospis!