Szukaj
Close this search box.

Jak naprawić torbę?

naprawa torby

Spis treści

Codzienne użytkowanie toreb naraża je w perspektywie upływu czasu na różnego rodzaju usterki. Są one związane najczęściej z niefortunnymi wypadkami, powodującymi rozerwania oraz utratę drobnych elementów do niej przyczepionych. Jak zatem naprawić przetartą skórzaną torebkę, dokleić urwane ucho od kuferka lub ponownie przymocować oderwany zamek od aktówki?

Jak podpowiada Ewa Tacka z firmy Bostik, wiodącego na świecie specjalisty w zakresie klejenia, domowym sposobem na naprawę uszkodzonej torby jest użycie kleju Bostik Fix&Glue Żel, dzięki któremu trwale złączymy oderwany zamek z torbą, niezależnie od jej materiału i faktury:

– W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić przedmiot, który chcemy skleić. Na przeznaczonej do klejenia powierzchni nie powinno być żadnych zabrudzeń. Po dokładnym oczyszczeniu, nakładamy klej na tył oderwanego zamka, następnie przykładamy i dociskamy go do torby. Choć Bostik Fix&Glue Żel jest efektywny już po zaledwie paru sekundach, warto dodatkowo poczekać około minuty, aby mieć pewność, że nastąpiło jego optymalne wiązanie.

Nowe życie torby w kilka sekund

Fix&Glue Żel od Bostik to wielozadaniowy klej, łączący aż 99,97% materiałów – od tkanin i skóry, po płótna. Zapewnia dokładne sklejenie oderwanych elementów, umożliwiając łatwą i szybką naprawę ulubionej torby. Jest on odporny na trudne warunki atmosferyczne oraz uderzenia, doskonale sprawdzając się w przypadku materiałów narażonych na wilgoć oraz wysokie temperatury.

Klej możemy stosować między innymi do plastiku, drewna, papieru, porcelany, metalu oraz szkła, jak i do skór, gumy, różnego rodzaju tkanin, ceramiki czy kamienia, wyjątek dla skuteczności kleju stanowią poliolefiny oraz silikony.

Łatwy w stosowaniu Bostik Fix&Glue Żel to niezbędny element w domowej skrzynce z narzędziami. Formuła żelu zapewnia doskonałe klejenie zarówno gładkich powierzchni pionowych, jak i porowatych, dbając o precyzyjną aplikację dzięki niezasychającej dyszy. Pozbawiony rozpuszczalnika oraz składników powodujących podrażnienia, gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Zapewnia również szybkie i supermocne klejenie przedmiotów, przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii klejów szybkoschnących.

Klej Bostik Fix&Glue Żel natychmiastowo łączy ze sobą przedmioty, dając im nowe życie. Bezpieczny i łatwy w użyciu naprawia wszelkie usterki, niezależnie od materiału oraz jego struktury. Sprawdza się zarówno przy naprawach drobnych elementów, jak i naszych ulubionych toreb, umożliwiając dalsze ich codzienne użytkowanie.