Szukaj
Close this search box.

Jedwab do ciała – kosmetyczny hit 2018

pielęgnacja ciała jedwabiem

Spis treści

W sezonie letnim nasza skóra wymaga specjalnej troski. W przeciwnym razie szybko stanie się przesuszona, zaczerwieniona i mało atrakcyjna. Wysokie temperatury, wiatr, do tego słona woda lub ta chlorowana z basenu – nie trzeba zbyt wiele, aby kondycja skóry nagle spadła. Całe szczęście możemy temu zaradzić. Hitem ostatnich czasów jest jedwab do ciała. Co to takiego? Preparat ten wspomaga procesy odnowy komórkowej skóry, normalizują jej równowagę i poprawia jej kondycję. Jedwab do ciała sprawia, że pielęgnowana nim skóra jest cudownie miękka i wygląda zdecydowanie młodziej. Ten innowacyjny kosmetyk łączy w sobie właściwości balsamu nawilżającego i skuteczne składniki aktywne.  Dlatego też idealnie nadaje się do każdego rodzaju skóry – również wrażliwej i przesuszonej.

Luksusowa pielęgnacja

Już jakiś czas temu przekonałam się na własnej skórze, że wcale nie trzeba inwestować w bardo drogie kosmetyki, żeby mieć piękne ciało i gładką skórę. Jedwab do ciała tylko potwierdza moją teorię. Poza tym, że poprawia ogólną kondycję skóry, to na dodatek poprawia jej koloryt. Ciekawostką jest, że jedwab reguluje pracę gruczołów łojowych, co oznacza, że może być również używany przez osoby z cerą tłustą.

jedwab do ciała

Jedwab do ciała – efekt liftingu?

Co jeszcze wiemy o jedwabiu do ciała? Gładka skóra i uczucie świeżości to jedno. Kosmetyk ten zapewnia również efekt lekkiego liftingu. Dodatkowo, wytwarza na górnej warstwie skóry pancerz obronny poprzez zatrzymywanie wody. Dzięki temu nasza skóra jest bardzo dobrze chroniona przed różnymi zewnętrznymi bodźcami takimi jak na przykład promienie UV czy zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu.

pielęgnacja włosów jedwabiem

Jedwab nie tylko do ciała

Jedwab ma szerokie zastosowanie w kosmetyce pielęgnacyjnej. Znajduje się nie tylko w kremach i balsamach do twarzy, ale także może być składnikiem tuszów do rzęs czy cieni do powiek!!! Jedwab coraz częściej gości też w kosmetykach do włosów. Idealnie sprawdza się w przypadku włosów osłabionych, gdzie skutecznie odżywia zniszczony włos, zapewnia gładkość oraz chroni przed elektryzowaniem się włosów.