Szukaj
Close this search box.

Kosiarka spalinowa z napędem – czym się charakteryzuje?

kosiarka spalinowa

Spis treści

Sklepy posiadają w swojej ofercie wiele rodzajów kosiarek. Wybór odpowiedniej dla naszych potrzeb może przyprawić o niemały ból głowy. Jednym z dylematów, który trzeba rozstrzygnąć jest to, czy postawić na kosiarkę z napędem, czy bez. Poniżej odpowiemy na pytania: czym jest kosiarka spalinowa z napędem i dlaczego warto ją nabyć?

Kosiarka spalinowa z napędem – czym się charakteryzuje?

Kosiarka spalinowa z napędem jest to urządzenie, które – jak sama nazwa wskazuje – posiada napęd na koła, co sprawia, że porusza się automatycznie. Naszym jedynym zadaniem jest zmienianie kierunku jej jazdy. Czyni ją to bardzo wygodnym rozwiązaniem. Kosiarki tego typu mogą posiadać napęd na przednią lub tylną oś. W przypadku koszenia nierównego terenu bardziej wskazanym będzie ten drugi model.

Kosiarka może być skonstruowana na kilka sposobów. Główny podział dotyczy mechanizmu napędzającego jej koła. Tutaj możemy mieć do czynienia z urządzeniami wyposażonymi w przekładnię ślimakową lub kątową. Pierwsza z nich napędzana jest przez wirnik śrubowy i koło zębate. W skład mechanizmu drugiej wchodzą za to dwa koła zębate, których zadaniem jest naciągać pasek. Ten rodzaj napędu jest nieco tańszy.

Kosiarka spalinowa z napędem – jakie ma zalety?

Główną zaletą tego typu kosiarek jest możliwość koszenia bez użycia siły. Pozwala to zaoszczędzić dużo energii, zwłaszcza w przypadku dużej powierzchni do skoszenia. Automatyczne działanie urządzenia przekłada się także na krótszy czas pracy. Tego typu kosiarki nadadzą się idealnie do działek o bardzo dużej i stosunkowo równej powierzchni. Urządzenie właściwie wykona większość pracy za nas.

Kosiarki spalinowe z napędem nie są natomiast polecane w przypadku trawników o nieregularnych kształtach, które wymagają precyzyjnego cięcia. W takim wypadku lepszym wyborem będzie kosa spalinowa. Kosiarka z napędem jest też bardzo mobilna i dobrze sprawdza się przy cofaniu. Wiele różnych modelów kosiarek znaleźć można odwiedzając sklep z elektronarzędziami.