Szukaj
Close this search box.

Krem ze śluzem ślimaka – dlaczego warto?

krem ze śluzem ślimaka działanie

Spis treści

Krem ze śluzem ślimaka to niekwestionowany hit kosmetyczny ostatnich czasów. Coraz więcej osób przyznaje się do jego stosowania. Nic w tym dziwnego, gdyż krem działa na skórę łagodząco, wspomaga gojenie się ran i zmian trądzikowych, niweluje podrażnienia, a jednocześnie skutecznie ujędrnia i nawilża skórę. W widoczny sposób poprawia stan cery i znakomicie sprawdza się do zadań specjalnych, np. spłycenia zmarszczek.

Ca zawiera śluz ślimaka?

Krem ze śluzem ślimaka to prawdziwa skarbnica składników odżywczych. Co znajdziemy w śluzie ślimaka? Przede wszystkim wielką czwórkę – kolagen, alantoinę, elastynę i kwas glikolowy. Poza nim, są tam również przeciwutleniacze, oligoelementy, proteiny oraz witaminy. I to nie wszystko. Śluz ślimaka zawiera także naturalne antybiotyki, które pomagają łagodzić rozmaite infekcje skórne oraz glikokoniugaty – czynniki wzrostu aktywności fibroblastów (komórek skóry), co ma bezpośredni wpływ na funkcje skóry: zwiększa ilość fibroblastów, stymuluje proces syntezy nowego kolagenu, zapewnia odpowiedni poziom kwasu hialuronowego.

śluz ślimaka pielęgnacja

Krem ze śluzem ślimaka – działanie na skórę

Bogaty skład kremu = szerokie spektrum działania. Ogromnym plusem takiego kosmetyku jest działanie regenerujące, a to oznacza, że jest on w stanie naprawić wszelkie uszkodzenia zachodzące na zewnątrz i wewnątrz skóry. Przede wszystkim leczy trudno gojące się skaleczenia i rany. Krem działa również na uszkodzony kolagen i pomaga tworzyć nowe włókna kolagenu. Co za tym idzie, uelastycznia i ujędrnia skórę oraz niweluje zmarszczki. Zawarte w śluzie ślimaka składniki odżywcze, spłycają bruzdy na czole i wokół ust, a także na szyi i dekolcie. Dzięki działaniu bakteriobójczemu, świetnie sprawdza się w przypadku cer problematycznych, zwłaszcza trądzikowych. Nie tylko pozwala uniknąć zakażeń i nadkażeń bakteryjnych, ale także wyraźnie niweluje niedoskonałości. Zawarty w śluzie ślimaka kwas glikolowy ma działanie rozjaśniające. Jeśli mamy na skórze przebarwienia lub co gorsza – blizny spowodowane trądzikiem, to taki krem skutecznie je rozjaśni i sprawi, że będą niezauważalne.