Szukaj
Close this search box.

Nocą świat smakuje o wiele lepiej

nocne

Spis treści

Niektórzy mawiają, że jak chce się poznać dobrze jakieś miejsce, to warto wybrać się do niego po zmroku. Nagie i nieprzytłoczone nadmiarem turystów jest w pełni naturalne, bardziej interesujące, intrygujące… Ceniąc sobie spokój, warto wybrać się na nocne zwiedzanie. Wbrew pozorom, w samej Polsce jest kilka takich miejsc, które najlepiej smakują po zachodzie słońca. I jestem pewna, że z każdym rokiem, takich miejsc będzie tylko przybywać. Bo atrakcja jest niesamowita i już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem.

Stare kopalnie, zamki i obiekty militarne

Może sama nie wpadłabym na pomysł nocnego zwiedzania konkretnych zabytków. Wynika to głównie z tego, że nie miałam pojęcia, że takie nocne zwiedzanie jest w ogóle możliwe. Spacerowanie nocą po starówce Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy innego miasta – owszem zawsze było modne i pożądane. Ale chodzenie nocą po starej kopalni czy zamku? Kiedyś było nie do pomyślenia. Dziś nocne zwiedzanie oferuje parę naprawdę fajnych miejsc. Nocą możemy wybrać się chociażby do kopalni soli w Wieliczce. Zwiedzanie trasy turystycznej połączone z noclegiem w tak wyjątkowym miejscu będzie wielką frajdą nie tylko dla małych, ale także dużych. Warto w tym miejscu dodać, że nocleg w takim miejscu ma również zbawienny wpływ na nasze zdrowe. Przede wszystkim podnosi odporność, poprawia jakość snu i działa kojąco na dolegliwości alergików. Warto więc się skusić – dla przeżycia fajnej przygody i… dla zdrowia 😉

Kopalnia soli w Wieliczce
Kopalnia soli w Wieliczce

 

 

Ale to nie wszystko. Nocne zwiedzanie oferuje również Zamek Książ. Wokół zlokalizowanego w Wałbrzychu, trzynastowiecznego pałacu zdążyło narosnąć mnóstwo legend. Do dziś wielu turystów i przewodników przysięga, że było świadkami dziwnych zdarzeń na terenie zamku. Jeśli nie straszne Wam duchy i inne dziwne zjawiska, możecie się skusić na taką pozaziemską przygodę 😉 Warto w tym miejscu dodać, że w trakcie nocnej wycieczki po zamku, można obejrzeć miejsca niedostępne w ciągu dnia. Spacer po przepięknych komnatach po zachodzie słońca to niezwykłe przeżycie dla miłośników historii oraz dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji.

nocne zwiedzanie Zamku Książ
nocne zwiedzanie Zamku Książ

 

Zamek Książ
Zamek Książ

 

Zamek Książ nocą
Zamek Książ nocą

I to nie wszystko. Nocne zwiedzanie oferuje też Kazimierz Dolny oraz Toruń. Ten ostatni zaprasza na nocne zwiedzanie fortów. Twierdza Toruń to kompleks pruskich zabudowań militarnych z końca XIX wieku. W Forcie IV znajduje się dziś baza noclegowa dla turystów. Są tam także organizowane są różne atrakcje i imprezy, także o charakterze militarnym i survivalowym. Czy warto? Zdecydowanie tak!

nocne zwiedzanie fortów w Toruniu
nocne zwiedzanie fortów w Toruniu

 

forty Toruń
forty Toruń