Szukaj
Close this search box.

Okna – na jaki materiał postawić?

wymiana okien

Spis treści

Okna najczęściej wykonywane są z jednego z trzech materiałów. Sprawdź, który z nich jest najlepszy!

Okna – materiał ma znaczenie. Dlaczego?

Zajmując się taką kwestią, jak okna w Pruszkowie, możemy mówić o wielu naprawdę ważnych kwestiach, które wpływają i zdecydowanie powinny wpływać na nasz wybór. Mówi się wiele o trzech kluczowych współczynnikach, które definiują właściwości danego okna i sprawiają, że mamy pełny obraz tego, jak będzie się ono zachowywać i co może nam ono zaoferować. Nie można jednak zapominać o tak ważnej kwestii, jak sam materiał z którego wykonane jest okno. Dlaczego jest to aż tak ważne? Każde tworzywo, które jest umieszczane w ramach okna, zachowuje się w trochę inny sposób, a co za tym idzie zmienia się trochę charakterystyka takiegoż właśnie produktu. Nie oznacza to oczywiście, iż są to różnice diametralne. Można raczej uznać, iż konkretny materiał uwypukla inne zalety, ale również i wady. To właśnie dlatego dobór odpowiedniego materiału ma całkiem spore znaczenie.

Trzy kluczowe materiały okien. Czym się różnią?

Najpopularniejszym rodzajem okien są obecnie okna PCV. Są one najtańszą opcją na rynku, lecz zdecydowanie nie najgorszą, oczywiście w zależności od tego, na jakie aspekty zwracamy uwagę. Warto pamiętać, iż okna wykonane z PCV są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkie związki chemiczne, biologiczne, a także na zmiany temperatur. Mogą się jednak mocno odkształcać w wyniku uszkodzeń mechanicznych. Okna drewniane to klasyka – dobrze izolują ze względu na swoją masę, ale są naprawdę drogie. Okna aluminiowe zaś są lekkie, energooszczędne i dobrze komponują się z takimi rozszerzeniami, jak żaluzje fasadowe w Warszawie.

Jak odpowiednio dobrać okna do mieszkania czy domu? Poproś o pomoc ekspertów!

Nie wiesz, na jakie okna zdecydować się w swoim domu czy mieszkaniu? Dobrym pomysłem jest udanie się do sklepu z oknami i drzwiami, gdzie znajdziesz najlepsze rozwiązania dla swojego domu i usłyszysz wartościowe opinie specjalistów.