Szukaj
Close this search box.

Precz z pchłami!

Spis treści

Czy Twój pies jest niespokojny, podenerwowany i ciągle się drapie? Każdy psiarz dobrze wie co oznacza takie zachowanie u czworonoga. Tak, to nic innego niż oznaka tego, że w życiu naszym oraz naszego czworonoga pojawiły się pchły…

Te małe owady najczęściej utrudniają życie naszym zwierzakom. Bez względu na to jaka pogoda na zewnątrz, pchły potrafią grasować przez cały rok. Aczkolwiek prawdą jest fakt, że wzrost temperatury na zewnątrz automatycznie powoduje ryzyko pojawienia się pcheł. Sprawę utrudnia dodatkowo to, że insekty te błyskawicznie się rozmnażają. Wystarczy tylko pomyśleć, że w około 3 tygodnie jedna pchła jest w stanie złożyć blisko 3 tys. jajeczek. Nie ma więc żartów. Gdy tylko zauważymy, że nasze zwierzę się drapie, a na jego legowisku pojawiły się małe czarne punkty (legowiska pcheł) należy BŁYSKAWICZNIE zacząć działać. Pamiętajmy też o tym, że pchły bywają często roznosicielami wielu chorób, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia,a nawet dla życia naszego czworonoga.

Pchły – co robić ?

Gdy insekty już się pojawią, należy przede wszystkim zastosować dobry środek na pchły i co bardzo ważne potraktować nim nie tylko skórę i sierść naszego zwierzaka, ale musimy zdezynfekować także wszystkie potencjalne miejsca, gdzie mogły pojawić się skupiska pcheł, czyli: legowisko zwierzaka, dywany, materace i inne miejsca, w których nasz pies często przebywa. Takim środkiem może być Controlline, który wykazuje dużą skuteczność owadobójczą i może być stosowany nie tylko przeciw pchłom, ale także wtedy, gdy naszego psa zaatakują kleszcze. Środek dostępny jest w kilku wariantach, które powinny być dobierane według wagi naszego zwierzęcia.

dog-1224267_1280

Ważna profilaktyka

Gdy już raz pozbędziemy się tych szkodliwych insektów, nie zapominajmy o profilaktyce. Pchły, jak wszystkie inne insekty mają tendencję do powrotów. Dlatego bardzo ważne jest regularne sprzątanie legowiska naszego zwierzaka oraz dokładne odkurzanie i sprzątanie całego domu. Pamiętajmy również, by prać w wysokiej temperaturze posłanie psa. Oczywiście, nie możemy również zapominać o regularnych kąpielach i wyczesywaniu sierści naszego zwierzaka. Dzięki właściwej profilaktyce, możemy być pewni, że nasze zwierzę będzie spokojne i szczęśliwe.