Szukaj
Close this search box.

Prosty sposób na wywóz gruzu – zamów kontener!

gruz

Spis treści

Musisz pozbyć się gruzu, ale nie masz własnego samochodu lub czasu na dowiezienie tego odpadu na wysypisko? W takim przypadku pomyśl o zamówieniu w firmie komunalnej kontenera na gruz. Zobacz, na czym dokładnie polega tego rodzaju usługa i kiedy warto się na nią zdecydować!

Jak powinno się usuwać gruz?

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi odpadów gruz nie może być wyrzucany do pojemników na odpady zmieszane. Traktowany jest on jako odpad, który musi być odpowiednio zutylizowany przez przekazanie go do firmy, która się tym zajmuje.

Wobec tego pozbycie się gruzu po przeprowadzonych pracach jak remonty czy wyburzenia bardzo często może sprawiać dużo problemów.

W takiej sytuacji można skorzystać z PSZOK-u, który odbierze gruz bezpłatnie, ale należy dostarczyć go na wysypisko samodzielnie. W takim przypadku można wynająć samochód lub zlecić wywóz innej osobie czy firmie.

Można jednak skorzystać z wygodniejszego rozwiązania, a dokładnie z wywozu gruzu wynajętym kontenerem od firmy komunalnej.

Wywóz gruzu kontenerem – na czym polega?

Usługa wywozu gruzu świadczona przez firmę komunalną polega na dostarczeniu na miejsce kontenera na gruz, a następnie na jego odebraniu oraz zutylizowaniu znajdujących się w nim odpadów.

Atutem wywozu gruzu za pomocą kontenera jest możliwość zamówienia go na określony czas. Wtedy można na bieżąco usuwać powstałe podczas prac odpady, aby dzięki temu nie składować ich na podwórku. Pomaga to wtedy w utrzymaniu należytego porządku.

Oczywiście, aby skorzystać z usługi, trzeba odpowiednio przygotować miejsce do ustawienia kontenera. Przestrzeń potrzebna do jego ustawienia będzie zależna od tego, jaką pojemność ma kontener.

Po zakończeniu okresu wynajmu kontenera firma komunalna przyjeżdża na miejsce, aby go odebrać. Odpady w kontenerze są wtedy odpowiednio utylizowane według obowiązujących przepisów.

Jaka jest cena wynajęcia kontenera na gruz?

Ceny związane z wynajęciem kontenera na gruz oraz utylizacją jego zawartości są zależne przede wszystkim od wielkości kontenera i typu gruzu – czysty, na przykład ceglany, zmieszany.

Gdy konieczny jest wywóz gruzu Bytom to jedynie jedno z miast, gdzie jest on oferowany na Śląsku. Aktualnie usługa jest dostępna w praktycznie wszystkich miastach i mniejszych miejscowościach, dzięki czemu pozbycie się niepotrzebnego gruzu jest jeszcze łatwiejsze.

Najczęściej wywiezienie gruzu za pomocą kontenera jest wydatkiem na poziomie od 400 złotych za najmniejszy kontener do nawet ponad 1500 złotych za ten o największej pojemności.