W jaki sposób możesz uzyskać L4 online?

zwolnienie z pracy

Spis treści

Zwolnienie lekarskie z pracy można obecnie otrzymać nie tylko w trakcie wizyty w gabinecie lekarskim osobiście. Coraz więcej placówek medycznych wprowadza możliwość otrzymania L4 online. Jak to możliwe? Sprawdź, gdzie można skorzystać z takiej usług!

Czym jest L4 online?

Pod pojęciem zwolnienia online czy też L4 online znajduje się zwykłe zwolnienie lekarskie z pracy, przy czym jest ono przekazywane pacjentowi za pośrednictwem internetu.

Internetowe zwolnienie lekarskie jest wygodną opcją wtedy, gdy osobiste udanie się do placówki medycznej nie jest możliwe, na przykład ze względu na złe samopoczucie czy też brak możliwości dojazdu. Wtedy konsultacja lekarska wraz z wydaniem L4 oraz ewentualnych recept odbywa się internetowo.

L4 online – kto może je wypisać?

Obecnie każdy lekarz uprawniony do wypisywania L4 może wystawić je za pośrednictwem internetu. Z takiej usługi można jednak głównie skorzystać w prywatnych placówkach medycznych, w tym także w tych specjalizujących się w internetowej obsłudze swoich pacjentów.

Aby zatem uzyskać L4 online – https://receptyonline24.pl/product-category/e-konsultacja/ konieczne jest wybranie właściwej placówki, gdzie będzie to możliwe. Usługa tego typu dostępna jest między innymi dla właścicieli prywatnych abonamentów medycznych, ale także można skorzystać z niej bez ich wykupowania. Wystarczy jedynie skorzystać z wyszukiwarki internetowej, by dowiedzieć się, gdzie usługa ta jest dostępna.

Jak wygląda uzyskanie L4 online?

Otrzymanie L4 przez internet nie jest skomplikowane i można uzyskać je nawet w ciągu parunastu minut od momentu wejścia na stronę internetową placówki medycznej. Jak to zrobić?

Wybierz placówkę medyczną online

Zapoznaj się z różnymi ofertami oraz dostępnością usługi na wielu stronach, aby wybrać taką, gdzie można skorzystać z błyskawicznej konsultacji z lekarzem w przystępnej cenie.

Zapisz się na wizytę

W tym celu najczęściej trzeba założyć własne konto pacjenta w serwisie, podając przy okazji informacje na temat swojego zdrowia. Następnie należy wybrać lekarza i termin konsultacji medycznej online.

Zapłać za wizytę

W przypadku internetowych wizyt trzeba zapłacić za nie z góry – najlepiej zrobić to szybkim przelewem lub kartą przez system płatności, by wpłata od razu dotarła do odbiorcy. Koszt to 100 złotych.

Weź udział w konsultacji

Konsultacja lekarska, by uzyskać L4 online, najczęściej ma formę internetowego wideo czatu, podczas którego można porozmawiać z lekarzem o swoich objawach, dotychczasowych schorzeniach. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, wypisać recepty, a także wystawić zwolnienie.

Zwolnienie lekarskie jest natychmiast przekazywane do systemu ZUS, a następnie do pracodawcy, dlatego nie ma potrzeby udawania się już do firmy, by przedłożyć dokument.