Szukaj
Close this search box.

Szczęśliwy kot, to kot najedzony! Sprawdź jak i czym karmić pupila

sprytne koty

Spis treści

Kot szczęśliwy to taki jak kot Felix. Na pewno znacie go z reklamy, więc przedstawiać nie trzeba. Ten niezwykle urokliwy kociak o dość zawadiackim uśmiechu jest zawsze najedzony i wystarczająco dopieszczony. Tak naprawdę niczego mu nie brakuje. Kot Felix należy do grona kotów określanych mianem sprytne koty. Nie tylko wie, co dobre, ale także doskonale wie, jak to dostać. Twój pupil też jest taki? Jestem pewna, że tak. Sprytne koty potrafią wyniuchać łakocie na kilometr i zanim się obejrzymy już ocierają się o nasze nogi. Jeśli brzmi znajomo to możesz mieć pewność, że masz w domu sprytnego kociaka.

Czym karmić sprytne koty?

Sprytne koty nie zadowolą się byle czym. Nie wciśniemy im resztek ze stołu, których sami nie daliśmy rady już zjeść. One doskonale wiedzą, co dobre i na co zasługują. Poza tym codzienna dieta kota powinna być na tyle zbilansowana, aby dostarczała niezbędnych składników odżywczych. Musimy więc postarać się nieco bardziej. W diecie kota nie powinno zabraknąć:

– białek

– tłuszczów nasyconych i nienasyconych

– węglowodanów

– mikro i makroelementów (m.in. wapnia, żelaza, fosforu, potasu, magnezu, cynku, jodu)

– witamin (witamin grupy B i D, PP, A, H, E, F, C, K)

Z wyżej wymienionych składników odżywczych kot potrzebuje najwięcej białek. Od ich ilości zależy stan mięśni, skóry i sierści. Najbardziej wartościowe białko znajduje się w mięsie i rybach. Z mięs najlepiej podawać pupilowi wołowinę i cielęcinę, a także mięso drobiowe i chudą baraninę. W jadłospis kota można włączyć także podroby: płucka, wątróbkę, serce, nerki czy śledzionę. Z ryb najlepsze są makrele, śledzie i sardynki. Uwaga! Nie wolno jednak podawać kotom ryb solonych i wędzonych. Innym źródłem białka w diecie kota mogą być: jaja, twaróg, żółty ser. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością. Węglowodany najlepiej pozyskiwać z produktów mącznych, ryżu, warzyw i płatków owsianych. Należy jednak pamiętać, że organizm kota nie potrafi przyswoić cukrów z surowych warzyw i owoców, dlatego zanim podamy je pupilowi wcześniej je ugotujmy.

Sprytne koty lubią karmę Felix

karma felix w puszkach
sprytne koty kochają Felix!

Jeśli nie lubisz bawić się w osobistego dietetyka swojego kota lub po prostu nie masz na to czasu, z czystym sumieniem możesz sięgnąć po gotowe karmy Felix. Wybierając je możesz mieć pewność, że wszystkie produkty  Felix zapewnią Twojemu kotu naprawdę pyszny posiłek i dostarczają wszystkiego, czego potrzebuje, aby pozostać w pełni formy. Sprytne koty uwielbiają Felix. Twój kot na pewno także pokocha te karmy zwłaszcza, że są one bardzo zróżnicowane. Saszetki, puszki, przekąski – gama produktów jest naprawdę bogata!