Toksyny w organizmie – na co zwrócić uwagę?

toksyny w organizmie objawy

Spis treści

W ostatnim czasie dużo mówi się o zanieczyszczeniach organizmu toksynami. Faktycznie, problem jest dość duży. Każdy z nas na co dzień obcuje z toksynami. Mamy z nimi styczność na wielu płaszczyznach. Nie tylko oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, ale także stosujemy kosmetyki pełne sztucznych – chemicznych dodatków, spożywamy produkty naszpikowane konserwantami, nosimy ubrania wykonane ze sztucznych tkanin. Tak naprawdę trudno uniknąć toksyn. Nic więc dziwnego, że z dnia na dzień możemy czuć się coraz gorzej. Oczywiście nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z pewnymi ilościami toksyn, ale nie ze wszystkimi. Co możemy zrobić? Na pewno zmienić dotychczasowy styl życia, stawiając np. na ekologiczną żywność, naturalne kosmetyki czy ubrania z naturalnych tkanin. Od czasu do czasu warto też odciążyć układ pokarmowy stosując płynną dietę sokową. Pozwoli to układowi trawiennemu odpocząć, dzięki czemu znów zacznie działać na najwyższych obrotach i skutecznie usuwać niebezpieczne toksyny. Jak poznać, że nasz organizm jest mocno zanieczyszczony toksynami? Na co zwrócić uwagę?

Toksyny w organizmie a zaburzenia trawienia

Toksyny w organizmie, zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo, mogą powodować rozleniwienie jelit i zaburzać działanie układu trawiennego. Efektem tego będzie zaleganie w jelitach treści pokarmowych. Jeśli masz częste wzdęcia, boli cię brzuch i miewasz zaparcia – może to być sygnał zanieczyszczenia organizmu.

problemy trawienne

Toksyny a zmęczenie

Sypiasz przepisowe 7-8 godzin, a mimo to ciągle czujesz się zmęczona? To może być sygnał, że w twoim organizmie jest zbyt dużo toksyn, które zaburzają równowagę energetyczną i tym samym powodują spadek energii.

toksyny w organizmie a zmęczenie

Toksyny a problemy z cerą

Kolejnym znakiem tego, że w organizmie nagromadziło się zbyt dużo toksyn są problemy z cerą. Trądzik to jeden z objawów zanieczyszczenia organizmu. Ale nie tylko on. Toksyny w organizmie to także worki pod oczami, przebarwienia, opuchlizna i przesuszająca się skóra.

toksyny w organizmie a trądzik

Nieświeży zapach

Czy wiesz, że toksyny nagromadzone w organizmie mogą powodować przykry zapach ciała? Te same toksyny odpowiedzialne są również za niemiły zapach z ust. Jeśli dbasz o higienę – również higienę jamy ustnej, a mimo to borykasz się z nieświeżym zapachem, może to być sygnał, że czas na detoks.

toksyny w organizmie objawy

Toksyny w organizmie i tycie

Kolejnym objawem obecności toksyn w organizmie jest nagłe przybieranie na wadze. Wynika to z tego, że toksyny zaburzają równowagę hormonalną. A stąd już krótka droga do nadprogramowych kilogramów.

przybieranie na wadze