Szukaj
Close this search box.

Typy końcówek do węży ogrodowych 

koncowki do wezy ogrodowych

Spis treści

Wąż ogrodowy to jeden z podstawowych elementów, jeśli chodzi o systemy nawadniania do codziennego użytku. Aby był funkcjonalny oraz wygodny w użytkowaniu, trzeba go wyposażyć w odpowiednie akcesoria. Mowa tutaj przede wszystkim o końcówkach do węży ogrodowych, które można znaleźć między innymi w sklepach internetowych z akcesoriami ogrodniczymi. Jakie są ich rodzaje i jak wybierać odpowiednie? Które produkty są godne uwagi?

Kątowe przyłącza i szybkozłącza

W sklepach z artykułami ogrodniczymi można znaleźć wiele różnych akcesoriów do wężów ogrodowych. Jeżeli chodzi o końcówki, to dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi kątowe przyłącza. Są funkcjonalnym dodatkiem przeznaczonym do podłączania do kranu. Można je obracać i pochylać, dzięki czemu wąż ogrodowy się nie skręca ani nie załamuje przy kranie. Ponadto produkt zapewnia również swobodny przepływ wodzie i chroni wąż przed uszkodzeniami, tym samym przedłużając jego żywotność.

Drugim produktem jest szybkozłącze, które występuje w wersjach z różnymi średnicami. To element wykonany z metalu i tworzywa sztucznego, który umożliwia szybkie i wygodne podłączanie węża. Oprócz tego chroni też przed wyślizgnięciem się oraz zagięciem, ponieważ został wyposażony w zintegrowane zabezpieczenie.

Jakie są inne rodzaje końcówek do węży ogrodowych?

Kątowe przyłącza to jedne z częściej wykorzystywanych akcesoriów do węży ogrodowych. Możemy jednak wymienić jeszcze kilka produktów, w które warto się zaopatrzyć. O to, na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę, zapytaliśmy specjalistę z internetowego sklepu z końcówkami do węży ogrodowych Arsen, który doradził:

– Nasi Klienci często decydują się  na zakup przyłączy kranowych. Prowadzimy sprzedaż elementów premium, które są wykonane z wysokiej jakości metalu. Dzięki temu przy ich pomocy można bezpiecznie podłączać wąż ogrodowy do kranu. Zostały wyposażone w specjalne profile, które sprawiają, że obsługa jest wygodna i prosta. Oprócz tego na uwagę zasługują również przyłącza kranowe z gwintem wewnętrznym, które są przeznaczone do ujęć wody z gwintem zewnętrznym. Warto wspomnieć też o dwójnikach do rozłącznego połączenia dwóch węży, które mają zamontowane szybkozłącza. Wybierając końcówki do węży ogrodowych, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich typ, ale również jakość. Aby mieć pewność, że produkt będzie dobrze spełniał swoje funkcje, dobrze kupować wyłącznie podzespoły od sprawdzonych producentów. Na szczególną uwagę zasługują między innymi takie firmy, jak Gardena oraz Cellfast.