Szukaj
Close this search box.

Wakacje dla dzieci we Wrocławiu – jak się do nich przygotować?

wakacje we wroclawiu

Spis treści

Wrocław to skarbnica atrakcji dla dzieci. Znajduje się w nim wiele miejsc, w których cała rodzina może liczyć na dobrą zabawę. Podpowiadamy, które z nich szczególnie warto odwiedzić wybierając się na rodzinne wakacje do Wrocławia.

Gdzie warto zabrać swoje dziecko we Wrocławiu?

Znajdujący się przy ul. Otmuchowskiej 15 Park Trampolin Jump World to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Bez wątpienia jest to miejsce, w którym wspaniałe chwile przeżyć może każdy, niezależnie od wieku. Wizyta w parku trampolin gwarantuje nie tylko wysiłek fizyczny, lecz stanowi przede wszystkim idealny pomysł na rodzinny wypad. Warto jednak pamiętać, że z takiej formy rozrywki mogą dopiero korzystać dzieci od 3. roku życia, skacząc wyłącznie pod kontrolą opiekuna. Park czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-22:00 oraz w niedzielę w godzinach 10:00-20:00.

Afrykarium – dlaczego warto tam pójść z dzieckiem?

Mieszczące się we wrocławskim zoo Afrykarium to oceanarium, w którym możemy zobaczyć afrykańską faunę i florę. To miejsce z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, lecz również dorosłym. Znajduje się w nim około 200 gatunków zwierząt, takich jak: hipopotamy, kotiki, pingwiny, manaty, antylopy czy mrówniki. Ponadto, w podwodnym świecie możemy również liczyć na nietypowe towarzystwo rekinów. Ogromne wrażenie na zwiedzających z pewnością wywrze przepiękna Rafa Morza Czerwonego. Ze względu na obecność tysięcy kolorowych ryb i sztucznych koralowców, goście będą mogli na chwilę przenieść się w niesamowity podmorski świat.

Aquapark we Wrocławiu – świetne miejsce dla dzieci

Wakacje dla dzieci we Wrocławiu nie mogą obejść się bez wodnego szaleństwa, a to zostanie zapewnione dzięki parkowi wodnemu. Aquapark we Wrocławiu oferuje aż siedem różnych zjeżdżalni, z których jedna ma aż 187 metrów długości. Kolejna zaś daje niesamowite efekty wizualne podczas zjazdu, a wszystko to zapewnione jest dzięki najnowocześniejszej technologii. Dla mniejszych podopiecznych sprawdzi się Dziecięca Dolina, w której znajdziemy baseny do 90 centymetrów głębokości.