Szukaj
Close this search box.

Alior Bank – konto indywidualne i biznesowe

Spis treści

Konto osobiste posiada dziś praktycznie każdy. Wpływają na nie wynagrodzenia, dochody firm, emerytury itp. Oszczędzamy na rachunkach bankowych, przekazujemy wpłaty, opłacamy świadczenia i zakupy online. Mało kto waha się czy otwierać rachunek, natomiast wszyscy zastanawiają się nad tym, w którym banku i jaki typ konta wybrać. Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć jak najwięcej, wziąć pod uwagę rekomendacje i opinie np. o Alior Banku, który zdobywa wiele prestiżowych wyróżnień i pozytywnych ocen klientów.

Rachunki dla firm i dla klientów indywidualnych

Podstawowa klasyfikacja rachunków prowadzonych uwzględnia typ klienta. Mamy zatem konta osobiste dla klientów indywidualnych oraz konta firmowe. Przy czym na konto osobiste może zdecydować się także klient prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą. Niezależnie od rodzaju konta w nowoczesnym banku, takim jak Alior Bank, klient korzysta z wielu praktycznych rozwiązań i udogodnień ułatwiających obsługę rachunku. Przede wszystkim ma dostęp do środków oraz informacji przez całą dobę. Zapominamy, wcale nie tak odległe, czasy okienek w placówkach bankowych, kolejki itp. Dziś można korzystać internetowych systemów bankowych, aplikacji mobilnych oraz infolinii.

W przypadku Alior Bank opinie klientów są raczej zgodne – system online jest bezawaryjny, przyjazny dla klienta. Podobnie jest z dostępem mobilnym. Jeśli chodzi o infolinię, klienci indywidualni mogą dzwonić przez 7 dni w tygodniu, całą dobę. Natomiast klienci biznesowi – od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. W każdym z kanałów dostępu można uzyskać informacje, dokonywać transakcji. Więcej specyfiki kontach firmowych, indywidualnych oraz mocnych stronach Alior Banku przeczytamy w artykule „Jak wybrać konto osobiste, a jak do prowadzenia firmy?”.

Oferta klientów indywidualnych

Konto osobiste można założyć bez wychodzenia z domu. W ten sam sposób można zapoznać się zarówno z propozycjami banków, jak i porównać różne konta np. w Alior Bank. Oczywiście zawsze można także podpisać umowę osobiście udając się do najbliższej placówki. Niemniej jednak możliwość poczytania o konkretnych ofertach online oraz skorzystania z wersji demo, jest ogromnym atutem i oszczędza wiele czasu. Tym bardziej, że internetowo „zasięgniemy języka” na temat wybranego banku, np. na forum Alior Bank czy w tzw. porównywarkach.

Konto osobiste – jak wybrać

W przypadku Alior Bank wystarczy wejść na stronę internetową, gdzie znajdziemy informację na temat wszystkich produktów i usług, w tym także interesujących kont dla klientów indywidualnych. Jednym z istotnych kryteriów wyboru są opłaty związane z prowadzeniem rachunku, używanymi kartami i dokonywaniem przelewów. Szczegółowe dane znajdują się na stronie, można je uzyskać na infolinii albo podczas wizyty w placówce banku. Klienci indywidualni Alior Banku mogą zdecydować się na Konto Internetowe lub Konto Jakże Osobiste. W obydwu przypadkach opłaty są związane z aktywnością finansową, obrotami na koncie i karcie. Po osiągnięciu określonych pułapów nie płaci się np. za prowadzenie rachunku czy wydanie karty debetowej. Bezpłatne są także standardowe przelewy i wypłaty z bankomatów krajowych (wystarczy wybrać opcję „0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce”).

Co jeszcze?

Wybierając bank i rodzaj konta warto zastanowić się w jaki sposób najczęściej realizujemy codzienne transakcje – gotówką czy za pomocą karty. Czasem bardziej opłacalne są właśnie korzyści związane z wypłatami i wpłatami w bankomatach. Jest też duża grupa klientów, którzy preferują transakcje bezgotówkowe. Co miesiąc generują duże obroty na kartach, co oznacza, że ich użytkowanie może być dla nich bezpłatne. W tym przypadku opinie o Alior Bank są pozytywne, ponieważ karta do konta będzie darmowa, jeśli rozliczy się na niej transakcje na kwotę min. 300 zł. Dla wielu osób istotnym kryterium będą dodatkowe produkty i usługi bankowe.

Na internetowych forach Alior Bank zdobywa wiele „plusów” właśnie za oferty takie jak chociażby kredyty. Począwszy od niewielkich pożyczek gotówkowych, po konsolidację spłat czy kredyty hipoteczne. Doceniono również przyjazny klientom Funduszu Wsparcia Kredytobiorców dla osób, które mają problem ze spłatą rat kredytu mieszkaniowego. Jak widać w przypadku konta osobistego decydują indywidualne potrzeby, preferencje, możliwości, a dostęp do szczegółów oferty bankowej ułatwia podjęcie optymalnej decyzji.

Konto biznesowe w Alior Bank

Teoretycznie nie ma obowiązku otwierania rachunku firmowego, w praktyce jednak nawet małe podmioty gospodarcze korzystają z takiej opcji. Dlaczego? Argumentów za takim rozwiązaniem jest wiele, a nnalności związane stricte z kontem dla firmy, takie jak wsparcie w prowadzeniu rachunkowości czy kredyty dla firm.

Klienci Alior Bank mają do dyspozycji dedykowany im system bankowości internetowej. Zgodnie z aktualnymi informacjami BusinessPro pozwala m.in. realizować operacje w czasie rzeczywistym, zapewnia profesjonalną obsługę produktów cash management, finansowania handlu i treasury. Jeśli chodzi o konta biznesowe mamy tu do wyboru:

  • iKonto Biznes,
  • Rachunek 4×4,
  • Rachunek Partner.

Na internetowych forach Alior Bank docenia się także za szeroką gamę dodatkowych usług oraz produktów skierowanych do klientów biznesowych. Na uwagę zasługuje na pewno Pakiet Finansowy Biznes, czyli dostęp do różnych sposobów finansowania. W tym przypadku jedna pozytywna decyzja kredytowa otwiera drogę m.in do kredytu obrotowego, na inwestycję, do leasingu, karty kredytowej. Poza ofertą kredytów dla firm warto docenić również bonusy takie jak tańsze tankowanie dla posiadaczy rachunku Partner i karty debetowej czy też rachunek bankowy z terminalem dla kart płatniczych. Pozytywne opinie o Alior Bank dla firm dotyczą także unikatowej karty wielowalutowej (obsługuje aż 23 waluty).

Na pewno warto dokładnie przeanalizować szczegóły dotyczące kont firmowych, każde z nich ma plusy, wystarczy tylko dopasować je do potrzeb swojej działalności. Poza specyfikacją i opisem na stronie banku cenną wskazówką są porady i oceny Alior Banku na forach internetowych.

Niezależnie od tego czy wybieramy konto firmowe, czy rachunek osobisty, kluczowe znaczenie ma analiza własnych potrzeb i możliwości oraz dopasowanie do nich warunków oferowanych przez bank. W przypadku Alior Banku pozytywne opinie klientów oraz prestiżowe wyróżnienia Forbes i Newsweek potwierdzają, że jest w czym wybierać, a jakość obsługi jest na naprawdę wysokim poziomie.