Szukaj
Close this search box.

Silna pozycja Alior Banku

alior bank korzyści

Spis treści

Pewnie słyszeliście już o fuzji Alior Banku i BPH. Początkowo połączenie tych dwóch banków wywołało niemałe zamieszanie, zwłaszcza wśród klientów BPH. Bo jak się okazuje Alior Bank przejął niemalże wszystko, co do tej pory miał do zaoferowania Bank BPH. Ten ostatni będzie teraz zajmował się tylko klientami indywidualnymi mającymi w tym banku kredyt hipoteczny. Reszta przeszła do Alior Banku. Niemałe zamieszanie dziś zostało już rozwiane. Klienci obydwu banków przekonali się na własnej skórze, że tak naprawdę nie mają czego się bać.

Zmiany na lepsze

W związku z tym, że Alior Bank przejął większość produktów BPH i teraz to on świadczy wszystkie podstawowe usługi, zmianie uległy nazwy i charakter rachunków indywidualnych. I tak oto:

 • Maksymalne Konto (miesięczny koszt utrzymania: 0 zł lub 19,99 zł) to obecnie Konto Wyższej Jakości (miesięczny koszt prowadzenia: 0 zł lub 12 zł)
  • Kapitalne Konto (9,99 zł) to obecnie Konto Korzystne (9,99 zł)
  • Dopasowane Konto (0 zł lub 7 zł) to obecnie Konto Osobiste (0 zł lub 8 zł)
  • Lubię to! Konto (0 zł) to obecnie Konto Internetowe (0 zł)
  • Cool Konto (0 zł lub 7 zł) to obecnie Konto Internetowe (0 zł)
  • Sezam Student (0 zł lub 3 zł) i Sezam Junior (0 zł lub 1,50 zł) to obecnie Konto Internetowe (0 zł)
  • rachunki walutowe to obecnie Konto Walutowe (0 zł)
Alior Bank to nowe rozwiązania, nowoczesne produkty, duże korzyści

Alior Bank – bank nowej generacji

Alior Bank to jeden z tych nielicznych banków, który nie boi się innowacji i szybko wprowadza w życie wszelkie nowości, udogodnienia, nowoczesne rozwiązania. Tak też było z bankowością internetową. Kiedy inne znane banki bały się bankowości internetowej i przekładały jak tylko mogły dzień wdrożenia jej do swojej oferty, Alior Bank zaryzykował, postawił na bankowość internetową i… wygrał!

Dlaczego warto postawić na Alior Bank?

 1. Alior Bank (więcej TUTAJ) w ten sam sposób dba o klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tych pierwszych ma w Polsce około 2,5 miliona, tych drugich – około 122 tysiące.
 2. Klienci indywidualni mają do wyboru konta oszczędnościowe, konta osobiste i walutowe oraz lokaty. Dostępne są także produkty ubezpieczeniowe i skarbowe (obligacje, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym). Jako klienci Alior Banku możemy także zdecydować się na kartę kredytową, skorzystać z kredytu hipotecznego lub konsolidacyjnego lub wziąć szybką pożyczkę.
 3. Klienci biznesowi mogą wybierać między lokatami terminowymi i negocjowanymi, firmowymi kartami kredytowymi a rachunkami. Przedsiębiorcy mogą wybrać również kredyty dedykowane różnym aspektom działalności przedsiębiorstwa (kredyty obrotowe, kredyt inwestycyjny, kredyt technologiczny, refinansowanie).
 4. Alior Bank zapewnia swoim klientom swobodny dostęp do kantoru walutowego online przez 7 dni w tygodniu. Środki z tegoż kantoru, klient może bezpłatnie przelać lub odebrać w gotówce w jednym z oddziałów Alior Banku.
 5. Dużym plusem jest łatwa w obsłudze strona internetowa Alior. Bank postarał się o stronę, na której działamy instynktownie, co oznacza, że zrobienie przelewu zajmuje nie więcej niż kilka sekund. Nie trzeba uczyć się strony miesiącami i szukać po omacku niezbędnych funkcji. Działanie jest bardzo intuicyjne, dzięki czemu wszystko odbywa się w sposób szybki i sprawny.
 6. Nie bez znaczenia jest także natychmiastowe potwierdzenie przelewów. Co to oznacza? Niezależnie od tego, do jakiego banku wysyłamy przelew, potwierdzenie mamy od razu. Wszystko mamy na już. Wystarczy jedno kliknięcie i gotowe!