Szukaj
Close this search box.

Aparaty bezlusterkowe i inne świąteczne prezenty

prezenty świąteczne

Spis treści

Uwielbiam grudzień i kocham święta Bożego Narodzenia! Wtedy wszyscy spotykamy się przy jednym stole. Magia obecna jest wszędzie. Jako, że tradycją jest obdarowywanie siebie prezentami, postanowiłam przedstawić wam kilka fajnych opcji. Poniżej znajdziecie tańsze pomysły na świąteczny prezent, jak np. książka czy płyta ulubionego artysty oraz wersje nieco droższe, ale absolutnie genialne, jak np. aparaty bezlusterkowe.

Książkowe prezenty

Książka na prezent to dziś tzw. klasyka gatunku. Mimo, że jakiś czas temu czytelnicze podarunki zostały zepchnięte na dalszy plan przez rozmaite gadżety – mniej lub bardziej przydatne, to jednak dziś znów przeżywają swój rozkwit. Taki prezent jest niezobowiązujący i uniwersalny. Nie ma chyba osoby, która nie ucieszyłaby się z książki. No chyba, że kompletnie nie trafimy w gusta naszego odbiorcy i komuś, kto preferuje kryminały lub thrillery, podarujemy słodkie romansidło lub książkę kucharską. Ale jeśli choć trochę znamy osobę, której chcemy podarować w prezencie świątecznym książką, nie powinniśmy mieć problemu.

Coś pachnącego

Perfumy lub mgiełki do ciała to kolejna propozycja na świąteczny prezent. Taki prezent jest bardzo elegancki i praktyczny. Oczywiście tutaj sprawa nie jest taka prosta, jak z książkami, bo musimy już na 100% znać preferencje zapachowe osoby, dla której perfumy kupujemy. Ale przecież raczej nie kupujemy perfum osobie, z którą dopiero co się zaprzyjaźniłyśmy. To świetny prezent dla ukochanego, ukochanej, siostry lub mamy – jednym słowem dla kogoś bliskiego.

prezenty gwiazdkowe

Coś grającego

Świeżutka, jeszcze ciepła płyta ulubionego artysty na pewno ucieszy każdego obdarowanego. Ale uwaga! Warto wcześniej sprawdzić, czy dana osoba nie zdążyła sama sobie już kupić danej płyty. Można również pokusić się o jakąś fajną kolekcję płyt lub starsze płyty, których dana osoba jeszcze nie ma w swojej kolekcji. Taki prezent jest ponadczasowy i na pewno wywoła uśmiech.

Kubki lub filiżanki do espresso

A jeśli nasz „obiekt” jest fanem lub fanką małej czarnej to komplet kubków lub filiżanek na pewno będzie strzałem w dziesiątkę. Można też pokusić się o cały zestaw do parzenia i serwowania kawy. Prawdziwi kawosze będą wniebowzięci. Przy wyborze takich prezentów warto się postarać i wybrać coś albo oryginalnego, albo klasycznego, ale jednocześnie bardzo eleganckiego. Bylejakość nie jest tu mile widziana. Kawa wypijana każdego dnia z kubka lub filiżanki od nas, będzie danej osobie zawsze o nas przypominała. Czyż to nie jest miłe?

pomysł na prezent gwiazdkowy

Biżuteria zawsze w cenie

Kolejny hit prezentowy to biżuteria. Chyba każda kobieta, niezależnie od wieku, będzie zadowolona z takiego upominku. W zależności od indywidualnych możliwości, możemy wybrać coś prostszego lub naprawdę okazałego. Fajna biżuteria wcale nie musi być droga, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką również wybrać. Biżuterię można podarować przyjaciółce, żonie, mamie lub siostrze. Na pewno wiesz, jaką biżuterię nosi na co dzień, dlatego z wyborem czegoś stosownego nie powinno być problemu. Biżuteria to także zegarki, a te na pewno ucieszą każdego mężczyznę. Jeśli chcesz, aby zegarek miał charakter emocjonalny, zadbaj o właściwy grawer.

Aparaty bezlusterkowe

I na koniec zostawiłam prawdziwą perełkę – aparaty bezlusterkowe. Oczywiście jest to propozycja prezentu dla bliskiej osoby – syna, córki, ukochanego lub ukochanej. Jeśli ktoś z twojego bliskiego otoczenia jest fanem fotografii i widzisz, że wykazuje w tym kierunku większe niż przeciętne zainteresowanie, taki prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Fakt, że większość robi teraz zdjęcia telefonem komórkowym, ale nic nie zastąpi prawdziwego aparatu. A dlaczego aparaty bezlusterkowe, a nie lustrzanki? Powodów i zalet jest całe mnóstwo. Aparaty bezlusterkowe (sprawdź TUTAJ) są lekkie, bardzo zgrabne i kompaktowe, dzięki czemu można zawsze mieć je przy sobie. Niestety nie można tego powiedzieć o klasycznych lustrzankach,które są większe i cięższe. Bezlusterkowce łączą zalety aparatu kompaktowego, bardzo poręcznego i mniej skomplikowanego z możliwością wykonywania naprawdę świetnych ujęć dostępnych do tej pory wyłącznie dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych. Mimo, że aparaty bezlusterkowe pozbawione są lustra, posiadają możliwość wymiany obiektywów. Co więcej – pozwalają na używanie obiektywów o dużej jasności. Wierzcie mi na słowo, jeśli ktoś kocha fotografować i robi to non stop, bezlusterkowiec będzie strzałem w dziesiątkę!

bezlusterkowiec aparat
źródło: www.nikon.pl