Ażurowe płyty betonowe – zastosowanie

płyty ażurowe zastosowanie

Spis treści

Wydawać by się mogło, że ażurowe płyty betonowe zaczynają odchodzić do lamusa i coraz częściej są zastępowane kostką brukową. Tymczasem można zaobserwować wielki come back płyty ażurowej. Nic w tym dziwnego, gdyż tego typu produkty są ekologiczne, co w dzisiejszych czasach jest kwestią niezwykle ważną! Jednocześnie proste w montażu i wszechstronne. Niektóre modele takich płyt z powodzeniem wykorzystamy nie tylko przy układaniu podjazdu, ale także niedużego parkingu, ścieżki lub alejki ogrodowej czy chodnika. Płyta ażurowa betonowa to bez wątpienia świetna alternatywa dla tradycyjnej nawierzchni zastosowanej w ogrodzie lub w innej przestrzeni. Na pewno jest to alternatywa, która prezentuje się bardzo efektownie, a przy okazji zapewnia dobre wsiąkanie wody w glebę. To z kolei korzystnie wpływa na rozwój zieleni, roślin i chroni budynki przed zalaniem. Jak i gdzie możemy wykorzystać płyty ażurowe?

Jak i gdzie wykorzystać płyty ażurowe?

Ażurowe płyty betonowe to interesujący i bardzo użyteczny sposób na utwardzenie podjazdów i przydomowych ścieżek. Dzięki temu, że są dostępne w różnych wariantach, pozwalają na wykreowanie nawierzchni o rozmaitych wzorach. Wolne przestrzenie, tak charakterystyczne dla płyt ażurowych, mogą być wypełnione trawą – co jest najbardziej popularne, jak również wysypane drobnymi kamyczkami lub grysem, co daje ciekawy efekt wizualny i fajnie wygląda szczególnie w przydomowych ogrodach.

płyta ażurowa

Płyty ażurowe betonowe świetnie sprawdzają się także do utwardzenia parkingu. Wyjątkowe dobrze wyglądają na parkingach znajdujących się przy restauracjach i hotelach, gdzie mogą pełnić rolę dekoracyjną tych miejsc. Ale to nie wszystko. Tego typu płyty świetnie sprawdzą się także do utwardzenia dróg dojazdowych oraz zabezpieczenia skarp i nasypów bez konieczności całkowitego zakrywania terenu zielonego.

ażurowe płyty betonowe

Ażurowe płyty betonowe nadają się też do wyłożenia ogrodowych szlaków komunikacyjnych, np. ścieżki prowadzącej od domu do strefy relaksu. Mogą stać się integralną częścią alejek oraz innych elementów dekoracyjnych ogrodu, np. porośniętych wzniesień. Warto po nie również sięgać podczas budowy dziedzińców oraz tarasów. W ten sposób można uzyskać interesujący efekt wizualny oraz zapewnić całej konstrukcji nieco naturalności. Tak naprawdę płyty ażurowe są właściwym rozwiązaniem dla tych wszystkich, którzy szukają ekologicznych i trwałych rozwiązań. Bez wątpienia jest to dobry sposób na walkę z wszechobecnym betonem. O tym, jak układać ażurowe płyty betonowe przeczytasz tutaj: https://www.zycie.pl/informacje/artykul/24801,plyty-azurowe-z-betonu-rodzaje-plyt-na-podjazd-ich-zalety-i-zastosowanie.