Czy płyta wiórowa to dobry materiał na kabinę sanitarną?

plyta wiorowa

Spis treści

Płyta wiórowa stanowi świetną alternatywę dla laminatu. Jest bardzo chętnie wykorzystywana jako materiał na kabinę sanitarną. Doskonale sprawdza się do tworzenia lekkiej zabudowy. Jej liczne zalety sprawiają, że jest często stosowana w różnych obiektach publicznych, ale nie tylko. Płyta wiórowa, nazywana też płytą LPW, okazuje się znacznie tańsza oraz wytrzymalsza od płyty HPL.

Niektórzy nawet sobie nie zdają sprawy, jak w łatwy i oszczędny sposób można zastąpić laminat. Ma on wiele zalet, w związku z czym jest chętnie wykorzystywany, ale na rynku można znaleźć również dla niego świetne alternatywy. Jedną z nich stanowi płyta wiórowa, która doskonale sprawdza się w pomieszczeniach suchych. Może być więc stosowana jako materiał na kabinę sanitarną, ale trzeba uważać, by nie miała dużego kontaktu z wodą.

Charakterystyka płyty wiórowej

Pracownik firmy Sanipol mówi: Płyta wiórowa jest bardzo uniwersalna, w związku z czym można ją używać do tworzenia różnego rodzaju zabudowy. Idealnie odnajduje się w publicznych toaletach, a także sprawdza się jako sposób wydzielania przestrzeni w pomieszczeniach biurowych czy szpitalach.

Płyta wiórowa służy do tworzenia różnych konstrukcji. Wyróżnia się ona przede wszystkim estetyką, w związku z czym bardzo ładnie się prezentuje. Poza tym materiał jest wytrzymały i stosunkowo tani, co również ma wpływ na jego wybór. Charakterystyka płyty wiórowej powoduje, że jest ona doskonałym materiałem do kabin sanitarnych w różnych miejscach.

Zalety kabin sanitarnych powstałych z płyty wiórowej

Największą zaletę kabin sanitarnych z płyt wiórowych stanowi to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ w miejscach publicznych każdego dnia pojawia się dużo osób, co generuje bałagan. Wszelkie zanieczyszczenia powstałe na płycie wiórowej z łatwością i sprawnie można usunąć. Powierzchnia tego materiału jest bowiem gładka i nie ma żadnych zagłębień.

Płyta wiórowa wyróżnia się również solidnym wykonaniem i trwałością. Wykazuje odporność na zadrapania, a także ścieranie, dzięki czemu przez długi czas bardzo ładnie się prezentuje. Wśród jej atutów wymienia się też stosunkowo niską cenę, co ma także ogromne znaczenie podczas planowania przestrzeni publicznych. Kabiny sanitarne z płyt wiórowych mogą mieć różne kolory, a nawet wzory.