Szukaj
Close this search box.

Biżuteria a kształt twarzy

jaka biżuteria do kształtu twarzy

Spis treści

Stylowa i oryginalna biżuteria świetnie uzupełnia stylizacje. Nierzadko bywa „wisienką na torcie”. Potrafi zadać szyku lub dodać pazura. Każda z nas ma w swojej szkatułce różnego rodzaju kolczyki czy naszyjniki. Nie każda jednak dobiera biżuterię do kształtu własnej twarzy. A to błąd. Odpowiednio dobrane błyskotki potrafią zdziałać cuda! Podkreślą naturalną urodę i zaakcentują największe jej atuty. Poniżej kilka wskazówek dotyczących tego, jak dobierać biżuterię w zależności od kształtu twarzy.

Biżuteria a twarz okrągła

Twarz okrągła wymaga lekkiego wydłużenia i wysmuklenia, dlatego w jej przypadku należy wybierać długie kolczyki oraz naszyjniki w kształcie litery V. Modne i lubiane przez kobiety chokery niestety nie są dobre dla twarzy okrągłej. Przez to, że skracają szyję bardzo zaokrąglają optycznie twarz. A przecież nie chcesz mieć jeszcze bardziej okrągłej twarzy, prawda?

Biżuteria a twarz owalna

Twarz owalna, a więc lekko zaokrąglona i nieco dłuższa niż szersza to twarz bliska ideałowi. Jeśli taką posiadasz to jesteś szczęściarą. W tym przypadku świetnie sprawdzą się kolczyki koła lub modele wiszące. Zakładając naszyjnik lub kolię, pamiętaj, aby był on proporcjonalny w stosunku do całej sylwetki.

biżuteria w zależności od kształtu twarzy

Twarz kwadratowa a kształt biżuterii

Wyrazista szczęka, która jest dość charakterystycznym elementem twarzy kwadratowej na pewno wymaga złagodzenia i leciutkiego wydłużenia. Nie bój się więc nosić kolczyków owalnych, w kształcie kropli lub wiszących. Z naszyjników świetnym wyborem będą modele długie. Dobrze sprawdzą się też sznury korali i koralików.

Twarz trójkątna a biżuteria

Szerokie czoło i wąski podbródek to cechy charakterystyczne twarzy trójkątnej. Aby nadać twarzy odpowiednich proporcji noś krótkie naszyjniki, chokery lub kolie. Zamiast drobnych kolczyków postaw na modele o szerokiej podstawie, np. w kształcie trapezu.