Szukaj
Close this search box.

Czym wyróżniają się drzwi przesuwne typu Smart-Slide?

drzwi przesuwne

Spis treści

Drzwi przesuwne Smart-Slide to najnowsze rozwiązanie w segmencie systemów tarasowych. Poza niezawodnością działania, łatwością obsługi oraz nowoczesnym wyglądem modele te charakteryzują także doskonałe właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu jest to najlepszy możliwy wybór dla domów pasywnych i energooszczędnych. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem drzwi przesuwnych typu Smart-Slide i chcesz dowiedzieć się, co je wyróżnia, zapoznaj się z dalszą częścią naszego artykułu.

Charakterystyka drzwi przesuwnych Smart-Slide

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych systemów przesuwnych, które z powodzeniem wypierają popularne dawniej systemy rozwierane. Wśród nich warto wymienić systemy podnoszono-przesuwne (HST), uchylno-przesuwne (PSK) oraz omawiane dzisiaj Smart-Slide, które łączą w sobie wszystkie zalety dwóch pozostałych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Plastixal, producenta stolarki aluminiowej i z PCV: Nowoczesna konstrukcja drzwi tego typu sprawia, że ich montaż i późniejsze użytkowanie są niezwykle proste. Modele te wyróżnia także doskonała szczelność. Dzięki temu są świetnym izolatorem termicznym. To z kolei przekłada się na ograniczenie strat ciepła oraz niższe rachunki za ogrzewanie domu. Drzwi przesuwne Smart-Slide to optymalny wybór pomiędzy tanimi w zakupie modelami uchylno-przesuwnymi a niezwykle komfortowymi w eksploatacji systemami podnoszono-przesuwnymi. Drzwi typu Smart-Slide są tańsze od systemów HST, a jednocześnie tak samo wygodne w użytkowaniu.

Największe zalety drzwi przesuwnych Smart-Slide

Drzwi przesuwne typu Smart-Slide mają wiele zalet. Dzięki niewielkiemu ciężarowi oraz nowoczesnemu mechanizmowymi zamykania i otwierania systemy te nie stawiają żadnego oporu, swobodnie przesuwając się po prowadnicach. Przesuwanie drzwi nie wymaga użycia siła, więc z ich obsługą bez problemów poradzi sobie zarówno małe dziecko, jak i osoba starsza. Po zamknięciu specjalny układ blokujący dociska skrzydło do ramy, zapobiegając tym samym zbędnym utratom ciepła.

Uzyskanie znakomitych właściwości termoizolacyjnych możliwe jest poprzez zastosowanie najwyższej jakości okuć oraz idealne dopasowanie uszczelek przylgowych na całym obwodzie skrzydła. Po przekręcenie klamki uszczelki są dociskane poprzecznie do ościeżnicy, co wpływa pozytywnie na szczelność konstrukcji. Drzwi tarasowe wykonane w systemie Smart-Slide gwarantują odporność na napór wiatru z zewnątrz, szkodliwe działanie wody oraz przepuszczalność powietrza ze środka obiektu.

Czy warto zdecydować się na zakup drzwi przesuwnych Smart-Slide?

Systemy przesuwne stanowią obecnie najpopularniejszy wybór wśród inwestorów wykańczających nowoczesne budynki mieszkalne, obiekty biurowe czy użyteczności publicznej. Ze względu na liczne zalety drzwi przesuwne Smart-Slide stanowią ciekawą alternatywę dla znanych i cenionych systemów HST i PSK.

Poza łatwością obsługi oraz wyśmienitą szczelnością wyróżnia je również nowoczesny wygląd, dzięki czemu świetnie współgrają z praktycznie wszystkimi współczesnymi wnętrzami. Drzwi dostępne są w pełnej gamie kolorystycznej – zarówno w wersji standardowej, jak i w okleinach. Systemy typu Smart-Slide charakteryzuje też atrakcyjna cena. Przy zachowaniu podobnych parametrów i wymiarów ich zakup wychodzi korzystniej niż kupno drzwi w wariancie podnoszono-przesuwnym. To połączenie najwyższej jakości wykonania oraz konkurencyjnej ceny.