Szukaj
Close this search box.

Drzwi do domu w stylu nowoczesnym – jakie wzornictwo wybrać?

wymiana drzwi

Spis treści

Budujesz dom w nowoczesnym stylu i planujesz urządzenie jego wnętrza według współczesnych trendów? Zobacz, jaki drzwi najlepiej będą do niego pasowały!

Drzwi wejściowe do domu nowoczesnego

Bryły domów nowoczesnych najczęściej są bardzo proste i nie mają zbyt wielu dekoracyjnych elementów, na przykład wykuszy. Prosta bryła najlepiej będzie prezentowała się wtedy z prostą stolarką okienną i drzwiową.

Najczęściej kupowane są obecnie drzwi do domów jednorodzinnych o jednolitej kolorystyce, na przykład w odcieniach szarym, białym, czarnym. Wśród nich najczęściej wybierane są drzwi stalowe oraz aluminiowe.

Można też pomyśleć o zamontowaniu drzwi o wzorze drewna albo drzwi drewnianych. Będą one efektownie prezentowały się razem z podobnymi detalami umieszczonymi na elewacji domu.

Ciekawym wyborem będą również drzwi dwuskrzydłowe albo drzwi z bocznym naświetlem. Przeszklone skrzydło drugich drzwi lub naświetle pozwalają na wpuszczenie do wnętrza przedsionka naturalnego światła i nadają budynkowi elegancki wygląd.

Oczywiście, warto pamiętać o tym, że przy wyborze drzwi wejściowych do domu duże znaczenie ma nie tylko ich wygląd, ale też parametry techniczne. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaki mają one poziom termoizolacji. Ciepłe drzwi to mniejsze straty energii, a tym samym niższe koszty ogrzewania.

Dodatkowo warto zastanowić się nad wyborem drzwi antywłamaniowych, czyli o podwyższonej odporności na włamania. Zapewniają one wtedy lepszą ochronę przed złodziejami. Poziom ochrony zależny jest od klasy drzwi antywłamaniowych.

Wybierz nowoczesne drzwi Ruda Śląska – https://euroset.pl/ – sprawdź dostępne warianty i zamów najlepszą stolarkę drzwiową!

Drzwi wewnętrzne w nowoczesnym stylu

Aby wnętrze domu prezentowało się spójnie, duże znaczenie ma też wybranie do niego odpowiednich drzwi wewnętrznych. Na jakie modele warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

W nowoczesnych aranżacjach najczęściej wykorzystuje się drzwi o prostej konstrukcji – bez przeszklenia albo z przeszkleniem. Popularne są obecnie drzwi z poziomym przeszkleniem, które nadaje im nowoczesny wygląd. Można też zdecydować się na modele o nietypowych przeszkleniach, na przykład przypominające drzwi na statkach z okrągłym szkleniem.

Wśród najczęściej wybieranych kolorów znajdują się w szczególności biel, antracyt, a także wybarwienia drewna. Ostatnio modne są również drzwi w kolorze czarnym.

W domu nowoczesnym można też zastosować drzwi z przeszklonymi skrzydłami, na przykład z efektem mrożonego szkła albo drzwi szklane wykończone dekoracyjnymi szprosami w czarnym kolorze.