Szukaj
Close this search box.

Jaki jest koszt wykonania nagrania lektorskiego?

Spis treści

Nagrania lektorskie mają wszechstronne przeznaczenie. Stosowane są w reklamach, prezentacjach, automatycznych sekretarkach. Ile kosztuje wykonanie tego typu nagrania? Sprawdź ceny!

Nagrania lektorskie – kiedy zamawiane są najczęściej?

Lektor może sprawić, że przekaz informacji będzie jeszcze skuteczniejszy. W tym celu duże znaczenie ma wybór odpowiedniego wykonawcy nagrania lektorskiego, który swoim głosem będzie mógł zachęcić klientów do zakupu czy też sprawnie i jasno przekazać informacje podczas prezentacji albo szkolenia.

Najczęściej nagrania lektorskie zamawiane są w celach reklamowych. Są one bardzo często wykorzystywane podczas przygotowywania reklam radiowych oraz telewizyjnych – zarówno w mediach lokalnych, jak i ogólnopolskich.

Poza reklamami nagrania lektorskie stosowane są w różnych materiałach firmowych, na przykład w filmach promocyjnych, szkoleniowych, prezentacjach oraz w automatycznych sekretarkach.

Lektor może też uczestniczyć w projektach jak audiobooki, nagrania do seriali, filmów, gier komputerowych czy innych multimediów.

Co wpływa na cenę nagrania lektorskiego?

Na koszt związany z przygotowaniem nagrania lektorskiego wpływają różnorodne czynniki, stąd też warto poznać je bliżej.

Dla materiałów jak nagrania lektorskie cennik zależny jest przede wszystkim od wybranego lektora. Wykonanie nagrania z lektorem o rozpoznawalnym głosie będzie droższe od tego, które przygotowane będzie przez mniej znaną osobę.

Również koszty regulowane są przez rodzaj materiału oraz czas jego trwania. Wobec tego w przypadku materiałów przeznaczonych do prezentacji na terenie całego kraju, na przykład ogólnopolskich reklam, koszt będzie wyższy do tych lokalnych.

Pod uwagę bierze się też liczbę znaków treści, jaka ma być odczytana przez lektora, która przekłada się na długość wykonanego nagrania lektorskiego.

Przykładowe ceny nagrań lektorskich

Koszty wykonania nagrań są różnorodne, więc trudno wskazać, jaki będzie dokładny koszt ich wykonania. Poniżej przygotowaliśmy przykładowe ceny wykonania nagrań lektorskich.

Przykładowy cennik nagrań lektorskich:

  • Nagranie wykonane na potrzeby reklamy radiowej lokalnej – od 70 złotych,

  • Nagranie wykonane do reklamy radiowej ogólnopolskiej – od 500 złotych,

  • Nagranie do reklamy telewizyjnej ogólnopolskiej – od 1000 złotych,

  • Powitanie telefoniczne – od 100 złotych,

  • Głos do prezentacji multimedialnej, szkolenia – od 500 złotych.

Żeby dowiedzieć się, ile będzie kosztowało wykonanie nagrań lektorskich, warto skontaktować się bezpośrednio ze studiem nagraniowym wykonującym tego rodzaju usługi.