Kompleksowy montaż systemu ogrzewania w domu jednorodzinnym to niejednokrotnie prawdziwa inwestycja, którą można porównać z „małą budową”. Przygotowanie pomieszczenia, rozprowadzenie instalacji, zakup kotła i niezbędnej aparatury, jak również opłacenie hydraulika – to wszystko może naprawdę dużo kosztować. Rozwiązaniem alternatywnym jest pompa ciepła. To urządzenie jest coraz bardziej spotykane w nowych domach.
Wybór najlepszego z naszego punktu widzenia sposobu ogrzewania to jedna z tych decyzji, która będzie miała bardzo realny wpływ na comiesięczne koszty życia, zwłaszcza w sezonie jesień-wiosna, czyli wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni do ogrzewania. Biorąc pod uwagę to, że koszty opalu rosną z miesiąca na miesiąc, warto rozważyć montaż pompy ciepła, czyli ekologicznego rozwiązania pozwalającego na rezygnację z tradycyjnych form pozyskania ciepła.
Pompy ciepła z roku na rok są coraz bardziej popularne. Montowane przeważnie w nowych domach, gdzie szczególny nacisk kładzie się na ekologię, energooszczędność, pasywność obiektu, wygodę i komfort użytkowania. Trzeba przyznać, że choć zakup pompy ciepła oraz fotowoltaiki (która powinna iść z nią w parze) to spory wydatek (często rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych) to pozyskujemy system ogrzewania, który jest samowystarczalny i przyjazny środowisku. Dużo ciekawych informacji na temat pomp ciepła znajdziemy pod adresem https://hymon.pl/pompy-ciepla-ile-kosztuja-i-co-wiedziec-przed-zakupem/.
Rodzaje pomp ciepła
Praktycznie każdy liczący się producent urządzeń grzewczych ma w swojej ofercie pompy ciepła. Coraz częściej bardzo dobrej jakości urządzenia oferują także dostawcy fotowoltaiki. Warto więc, gdy posiadam już wiedzę na temat pomp ciepła, porównać ze sobą kilka ofert i na tej podstawie wybrać najlepszą. Jeżeli nie jesteśmy pewni i nie chcemy ryzykować, na rynku lokalnym, a więc tym najbliżej nas jest na pewno pełno firm godnych uwagi. Dobrym wyjściem jest również poproszenie o konsultacje kogoś znajomego, kto niedawno się budował.
Zobacz także: http://www.nswiat.pl/pompy-ciepla-rodzaje-gospodarstwie-domowym/
Pompa ciepła swoją energię czerpie z natury. Ciepło pobiera z zewnątrz, a następne przekazuje do wewnątrz. Jednocześnie nie mamy w tym przypadku do czynienia z procesem spalania (jak to mam miejsce w przypadku kotłów grzewczych). Pompa ciepła może pobierać ciepło z gruntu, z wody, którą mamy na działce lub z powietrza. Tym samym mamy do czynienia z pompami wodnymi, powietrznym, gruntowymi. Coraz więcej firm oferuje również urządzenia hybrydowe, aby móc jak najlepiej dopasować się do potrzeb klientów i specyfikacji technicznej obiektu.
Pompa ciepła mimo wysokich kosztów montażu może się szybko zwrócić
Na zakup pompy ciepła nie wolno patrzeć tylko i wyłącznie poprzez pryzmat kosztów zakupu oraz uruchomienia, gdyż jest to wypaczenie rzeczywistości. Musimy spojrzeć kompleksowo, pomyśleć również o zaletach, które daje to rozwiązanie, o naszym zdrowiu, bezpieczeństwie, komforcie obsługi, jak również oszczędności czasu.
Pompa ciepła:
– jest ekologiczna,
– nie emituje spalin, pyłów, kurzu, nie generuje odpadów i zabrudzeń,
– pozytywnie wpływa na środowisko, na jakość powietrza,
– przyczynia się do ograniczenia rozwoju chorób płuc i nowotworów,
– jest wydajna i skuteczna,
– nie wymaga budowania kotłowni i rozprowadzania tradycyjnej instalacji,
– nie wymaga takiej dokumentacji technicznej, jak ogrzewane gazowe,
– charakteryzuje się jakością wykonania, jakością pracy, energooszczędnością,
– wymaga minimalnej obsługi.
Related Posts
- Rodzaje stomii i czym w ogóle jest stomia
Szacuje się, że w Polsce żyje aż kilkadziesiąt tysięcy osób ze stomią. Większość z nich…
- Przebarwienia po trądziku. Sprawdź, jak się ich pozbyć!
Trądzik to zmora wielu osób. Pojawia się nie tylko w okresie dojrzewania, ale również u…
- Cienkie włosy nie muszą być problemem. Sprawdź, jak dodać im objętości
Cienkie włosy nie należą raczej to tych najbardziej pożądanych przez kobiety. Zazwyczaj są problemem i…