Szukaj
Close this search box.

Jakie przepływomierze stosowane są do kanałów otwartych?

przeplywomierze

Spis treści

Pomiary przepływu możliwe są również w kanałach otwartych. W tym celu stosowane są odpowiednie przepływomierze. Jakie z nich używane są wtedy najczęściej? Gdzie można zakupić potrzebne przepływomierze do kanałów otwartych?

Kiedy stosuje się przepływomierze do kanałów otwartych?

Mierniki jak przepływomierze do kanałów otwartych – https://www.enko-pomiar.pl/radarowy-pomiar-przeplywu,58 przeznaczone są do używania w otwartych zbiornikach wodnych, między innymi w kanałach.

Stosowane są one zarówno na terenach przemysłowych, jak i w celu pomiaru naturalnych cieków wodnych. Bardzo często montowane są one w miejscach jak przelewy czy zwężki.

Przepływomierz stosowany w kanale otwartym pozwala na dokonanie prędkości przepływu wody oraz pomaga w określeniu jej ilości, dlatego też na jego podstawie można sterować przepływem oraz w razie potrzeby zastosować środki zapobiegawcze, gdy przepływ ten jest zbyt niski albo zbyt wysoki.

Jakie przepływomierze do kanałów otwartych stosowane są najczęściej?

Aby możliwe było dokonanie pomiarów w kanałach otwartych, stosowane są odpowiednie przepływomierze. Ich konstrukcja pozwala na dokonanie precyzyjnych pomiarów w zróżnicowanych warunkach, także bezkontaktowo.

Najczęściej używane przepływomierze do kanałów otwartych to modele jak:

  • Przepływomierze radiowe,

  • Przepływomierze ultradźwiękowe,

  • Przepływomierze stosujące korelację spektralno-impulsową.

Powyższe rodzaje przepływomierzów mogą być montowane w konkretnych miejscach na stałe, ale dostępne są także przepływomierze do kanałów otwartych przenośne. W przypadku przepływomierzy przenośnych można łatwo zmieniać miejsce pomiaru.

Jak działają przepływomierze do kanałów otwartych?

Sposób działania przepływomierzy przeznaczonych do kanałów otwartych zależny jest od ich rodzaju. Wybrane modele, w tym radiowe, mogą również prowadzić pomiar bezkontaktowy, co powoduje, że nie są one narażone na zabrudzenie i dają precyzyjne pomiary.

Przepływomierze do kanałów otwartych mogą przekazywać zebrane informacje za pomocą technologii bezprzewodowych, dlatego też pozwalają one na łatwe i szybkie dokonanie odczytu pomiaru. Pomiary mogą być też powiązane z obsługą zewnętrznych systemów, co pozwala na ich automatyzację.

Gdzie zakupić przepływomierze do kanałów otwartych?

Aktualnie przepływomierze do kanałów otwartych dostarcza wiele firm, dlatego przed zdecydowaniem się na inwestycję warto zapoznać się bliżej z dostępnymi wariantami modeli różnych producentów.

Warto porównać ze sobą różne rodzaje przepływomierzy, aby dobrać najlepsze mierniki przeznaczone do prowadzenia pomiarów pod kątem ich zakresu pomiarowego, funkcji czy zastosowanych modułów.