Jakie zalety ma malowanie proszkowe konstrukcji stalowych?

malowanie proszkowe

Spis treści

W Polsce, z roku na rok powstaje coraz więcej konstrukcji stalowych. Aby spełniały swoją funkcję, były funkcjonalne i bezpieczne, powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak również korozji. Najlepszym sposobem jest więc malowanie proszkowe. Sprzęt do wykonywania takich usług, warto kupić w ramach wyposażenia lakierni?


Wyposażenie lakierni jest niezwykle istotne, gdyż pozwala przede wszystkim na to, aby sprawnie i bez żadnych problemów nanosić powłoki malarskie i lakiernicze na różne powierzchnie. Im lepsze wyposażenie posiadamy, tym więcej zleceń możemy realizować. Będziemy mieli możliwość między innymi malowania konstrukcji stalowych, których z roku na rok przybywa.

Wyposażenie lakierni warto kupować w specjalistycznych firmach, jak http://www.lapena.pl/. Współpraca z jednym dostawcą ma wiele zalet, gdyż będziemy mieli po pierwsze dostęp do szerokiej oferty, pod drugie produkty będą dostępne, po trzecie będą dobrej jakości. To automatycznie przełoży się na jakość malowania proszkowego.

Zobacz także:  https://pollet.pl/wyposazenie-lakierni-czy-malowanie-proszkowe-jest-skuteczne/

Czym jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to bardzo dobra, praktyczna i nowoczesna alternatywa dla malowania tradycyjnego. Malowanie odbywa się metodą hydrodynamiczną, z wykorzystaniem agregatu. Przy pomocy takiego sprzętu, bez problemu możemy malować mniejsze i większe powierzchnie, konstrukcje płaskie, jak również właśnie konstrukcje stalowe – w tym takie, które mają nietypową formę.

Jakie są zalety malowania proszkowego?

Coraz więcej firm oraz specjalistów dostrzega fakt, jak ważne jest stosownie malowania proszkowego, jak duże ma zalety. Przede wszystkim powinniśmy wymienić:

– szybkość malowania,
– oszczędność czasu,
– sprawniejsze realizowanie zleceń,
– możliwość malowania różnego typu powierzchni i konstrukcji,
– mniejsze zużycie farby,
– dokładność malowania,
– krycie zakamarków i miejsc, których nie pomalowalibyśmy pędzlem, wałkiem,
– równomierną i estetyczną powłokę.

Oczywiście jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby umiejętnie przygotować podłoże. Malowanie proszkowe to metoda, dzięki której na pewno osiągniemy o wiele lepszy efekt, niż miałoby to miejsce w przypadku malowania tradycyjnego. Oszczędność materiałów jest znacząca, a to w sytuacji, gdy ceny są niestabilne i wysokie – duża oszczędność. Malowanie proszkowe konstrukcji stalowych jest jak najbardziej opłacalne i szybko przyniesie dobre efekty.