Szukaj
Close this search box.

(Nie)łatwa sztuka malowania ust

malowanie ust krok po kroku

Spis treści

Wiele osób zapytanych o najpiękniejszy kobiecy atut, odpowiada – czerwone usta. Faktycznie, ładnie podkreślone usta to tajna broń każdej kobiety. Czerwona szminka potrafi zdziałać cuda. Dodaje charakteru wieczorowym stylizacjom i wnosi odrobinę smaczku do stylizacji codziennych. Niestety, źle wykonany makijaż ust potrafi zrobić więcej złego niż dobrego. O ile malowanie ust szminką w kolorze naturalnym nie jest filozofią, o tyle pomalowanie ust czerwoną szminką lub pomadką w ciemnym kolorze, wymaga już wyjątkowej wprawy i specjalnej wiedzy.

Jak malować usta czerwoną i ciemną szminką?

Czerwona szminka, podobnie z resztą jak pomadki w ciemnych odcieniach, wymagają odpowiedniego przygotowania ust. Podobnie jak płótno przed nałożeniem farb, tak i usta muszą być odpowiednio opracowane. Szczególną uwagę należy zwrócić na kondycję ust, a zwłaszcza łuszczące się i suche skórki. Nawet najlepsza i najdroższa pomadka nie będzie ładnie wyglądać na spierzchniętych ustach. Co więcej, podkreśli tylko wszystkie mankamenty zaniedbanych i słabo wypielęgnowanych ust. O wygląd ust należy dbać codziennie, a nie działać w ostatniej chwili. Znakomite efekty zapewnią regularne masaże ust. Dobrze wykonywać je  przy użyciu miękkiej szczoteczki do zębów, która złuszczy naskórek, usunie szpecące skórki, poprawi ukrwienie i kolor czerwieni wargowej. Dobre efekty zapewni też peeling ust. Gotowy peeling można kupić w drogerii, ale można też samemu zrobić peeling cukrowy – mieszając cukier z oliwą.

Malowanie ust – krok po kroku

Pomadkę w intensywnym kolorze dobrze jest nakładać pędzelkiem. Dzięki niemu nałożymy na usta odpowiednią ilość szminki, bez zbędnej przesady. Zawsze przed nałożeniem pomadki na usta, należy uważnie obrysować je konturówką. Uwaga! Przed użyciem konturówki, warto nałożyć na usta specjalną bazę, dzięki której makijaż ust będzie trwalszy i nie będzie się rozmazywać. Jeśli chodzi o konturówkę, to zawsze należy wybrać tę, która jest najbardziej zbliżona odcieniem do szminki.

Usta zawsze konturujemy od wewnętrznego wgłębienia na środku górnej wargi. Kredką prowadzimy linie na zewnątrz – najpierw zajmujemy się centralną częścią ust, potem kończymy łuki prowadząc je ku zewnętrznym częściom warg.

Następnie przechodzimy do konturowania dolnej części warg. Możemy zacząć obrys od środka i zakreślić łuki do zewnętrznych części ust. Możemy też zacząć obrys dolnej wargi od jej zewnętrznych kącików. Następnie zaznaczyć kształt wargi w jej centralnej części i połączyć powstałe kreseczki.

Konturując usta trzeba pamiętać, aby obrys kredki nie był zbyt widoczny. Nie może odróżniać się od koloru pomadki.

Pora na nałożenie pomadki. Sięgamy po specjalny pędzelek i przy jego pomocy nakładamy na usta szminkę. Zawsze zaczynamy od zewnętrznych kącików ust i idziemy ku środkowi warg.