Szukaj
Close this search box.

Jazda na rolkach. Sprawdź dlaczego warto!

rolki zalety

Spis treści

Jazda na rolkach cieszy się dużym powodzeniem. Jeżdżą mali i duzi. Jeżdżą kobiety i mężczyźni. I bardzo dobrze! Jazda na rolkach to jeden z najbardziej wdzięcznych sportów. Nie dość, że bawi, to na dodatek genialnie wysmukla całą sylwetkę. Wbrew pozorom, podczas jazdy na rolkach nie pracują wyłącznie mięśnie nóg. Pracuje także brzuch. Pracują plecy i ramiona. Rolki skutecznie spalają tłuszczyk, wzmacniają mięśnie, ujędrniają skórę, poprawiają wydolność organizmu, itd. Warto w tym miejscu dodać, że godzinna jazda na rolkach pozwala spalić od 400 do 600 kalorii. Dlaczego warto zakochać się w rolkach?

Rolki spalają tkankę tłuszczową

Jazda na rolkach jest niemal tak samo skuteczna przy odchudzaniu jak bieganie. W czasie godzinnej przejażdżki można spalić nawet do 600 kalorii. Regularne treningi, a więc mniej więcej 2-3 razy w tygodniu, pozwalają na szybką utratę kilogramów.

Rolki budują mięśnie nóg i pośladków

Rolki to idealny sport dla kobiet, które chcą wysmuklić uda, łydki i nadać jędrność pośladkom. Oprócz dolnych partii ciała, jeżdżąc na rolkach w dużym stopniu wzmacniamy też mięśnie grzbietu i brzucha. Jak wiadomo, mięśnie te wpływają one na prawidłową postawę i utrzymują kręgosłup w dobrej kondycji. I jeszcze jedno. Jazda na rolkach pozwala uporać się z nielubianym przez kobiety cellulitem.

Jazda na rolkach relaksuje

Chyba mało który sport potrafi tak zrelaksować jak jazda na rolkach. W zależności od samopoczucia, możemy zrobić sobie intensywny trening szybkościowy lub zdecydować się na rekreacyjny, nieśpieszny przejazd. Bez względu na to, jakie tempo wybierzemy – jazda na rolkach pozwoli przyjemnie spędzić czas z korzyścią dla zdrowia i wyglądu naszej sylwetki. Rolki pozwolą się wyciszyć i na chwilę zapomnieć o wszelkich problemach dnia codziennego. Pomogą także pozbyć się frustracji i stresu, który nagromadził się w ciągu dnia.

Rolki dotleniają organizm

Rolki świetnie dotleniają organizm. Ba! Trening na rolkach, nawet ten trwający zaledwie pół godziny jest o wiele zdrowszy od ćwiczeń na siłowni. Dzięki solidnej dawce tlenu, jaką zażywamy jeżdżąc na rolkach, nasz organizm lepiej funkcjonuje. Poprawia się nie tylko nasza kondycja, ale także wydolność naszego organizmu.