Szukaj
Close this search box.

Kompleksowy transport drogowy. Co oferują firmy transportowe?

transport

Spis treści

Realizacja transportu nie musi odbywać się na bazie własnej floty firmowej. Gdy konieczne jest dowiezienie towarów do celu, można zdecydować się na outsourcing, który stanowi ekonomiczną alternatywę. Jakie usługi oferują swoim klientom firmy transportowe?

Outsourcing w transporcie

Przewóz towarów wymaga wyboru odpowiedniego typu zaplecza. Jego skompletowanie może być związane z wysokimi kosztami, stąd też wielu przedsiębiorców decyduje się na outsourcing usług transportowych.

Outsourcing w transporcie jest korzystną opcją dla firm z sektora MŚP, które najczęściej nie dysponują odpowiednim zapleczem do realizacji przewozu towarów gabarytowych, paletowych. Pomoc partnera w logistyce pozwala wtedy na efektywny transport krajowy i międzynarodowy, bez konieczności budowania własnej floty.

Korzystna umowa zapewniająca dostęp do szerokiej gamy usług, sprawnego i efektywnego transportu na każdej trasie bez ponoszenia znacznych kosztów.

Zakres usług firm transportowych

Firmy transportowe mogą zaoferować klientom pełną paletę usług, które związane są z logistyką. Wśród dostępnych usług znajdują się między innymi:

  • Transport drogowy – całopojazdowy, drobnicowy, ADR, w warunkach kontrolowanej temperatury – dobierany jest on w zależności od rodzaju przewożonych towarów.

  • Przeładunek towarów – w ramach transportu bliskiego, między innymi z użyciem wózków widłowych.

  • Magazynowanie towarów – na czas przewiezienia ich do celu.

  • Usługi pakowania, konfekcjonowania – pozwalają na zlecenie firmie logistycznej przygotowania paczek do dostawy do klientów.

  • Obsługa celna w przypadku towarów z zagranicy – usługa dedykowana dla firm, które prowadzą import towarów z innych krajów.

Możliwość indywidualnego doboru usług powoduje, że firma może zapewnić skuteczną pomoc w obsłudze praktycznie każdego typu towarów.

Sprawdzony partner w biznesie

Wybór outsourcingu w transporcie wymaga znalezienia odpowiedniego partnera w realizacji usług logistycznych. Gdy poszukiwany jest sprawdzony transport drogowy Tychy to jedno z wielu miast położonych na Śląsku, gdzie można skorzystać z outsourcingu w tym zakresie.

Podczas poszukiwania odpowiedniej firmy transportowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej doświadczenie w branży, opinie, jakie ma ona wśród klientów, a także zakres świadczonych usług, aby dopasować je do własnych potrzeb. Po przedstawieniu wymagań firma może przygotować wycenę usług logistycznych.

Z aktualnymi ofertami firm prowadzących transport drogowy krajowo i międzynarodowo można zapoznać się na ich stronach.