Szukaj
Close this search box.

Transport medyczny – od czego zależy cennik usług?

transport medyczny

Spis treści

Skorzystanie z profesjonalnego transportu medycznego to codzienność wielu osób chorych, które potrzebują regularnych zabiegów, czy też ćwiczeń rehabilitacyjnych po to, by dojść do siebie. Taki transport medycnzy potrafi jednak sporo kosztować. Od czego zależy cennik takich usług i kto je oferuje?

Gdzie znaleźć dobry transport medyczny i jaki jest jego cennik?

Podstawą by znaleźć dobry transport medyczny i sprawdzić jego koszt powinniśmy wpisać w sieci frazę „transport medyczny cennik„. W ten sposób znajdziemy firmy, które dysponują sprzętem potrzebnym do transportu medycznego i dowiemy się ile może kosztować nas korzystanie z takiej usługi. Ważne by odszukać transport medyczny, a nie sanitarny, gdyż te usługi się różnią.

Oczywiście w sytuacji, gdy potrzebny jest prywatny transport sanitarny w Inowrocławiu, to powinniśmy szukać firmy realizującej tę usługę. Najczęściej firmy zajmujące się takim transportem jednocześnie realizują usługę zarówno transportu medycznego, jak i sanitarnego, więc nie powinno być to dużym problemem. Mimo wszystko i tak warto się upewnić.

Od czego zależy cennik usług transportu medycznego?

To ile zapłacimy za transport medyczny zależy między innymi od tego, na jakim dystansie będzie realizowany. Przykładowy cennik za transport medyczny w jedną stronie w mieście zakłada zapłacenie za taką usługę 250 złotych. Jeśli skorzystamy z transportu w dwie strony, to nieco oszczędzimy, gdyż taka usługa warta jest 350 złotych, lecz trzeba pamiętać, iż godzina postoju karetki wykorzystywanej do transportu medycznego również kosztuje. Zazwyczaj taka usługa jest warta około 50 złotych za godzinę postoju.

Wpływ na cenę ma również odległość. Zazwyczaj firmy podają stawki za kilometr i najczęściej dotyczy to osób, które dojeżdzają spoza miasta i właśnie z takiego miejsca potrzebują transportu. Zazwyczaj stawka za kilometr przejechany z pomocą transportu medycznego to około od dwóch do czterech złotych. Nie są to więc tanie rzeczy. Na szczęście można uzyskać dofinansowanie do transportu poprzez NFZ, czyli Narodowy Fundusz Zdrowia.