Szukaj
Close this search box.

Koza, czyli powracający hit we wnętrzach

modne wnetrza

Spis treści

Wiele osób może pamiętać tzw. kozy z domu dziadków czy rodziców. Piecyki były bardzo ciężkie, żeliwne i mało estetyczne, ale spełniały swoją funkcję – ogrzewały pomieszczenie. Dzisiejsze nowoczesne kozy są o wiele bardziej estetyczne, a dzięki temu stają się ozdobą wnętrza i dodają mu ciekawego elementu. Jednocześnie nadal świetnie podnoszą w nich temperaturę. Przeczytaj, jakie zalety ma ten hit wnętrzarski i do jakich wnętrz pasuje.

Czy warto zdecydować się na piecyk kozę?

Jest kilka powodów, dla których warto zdecydować się na kozę. Przede wszystkim jest to niebanalny akcent w pomieszczeniu, który pięknie się prezentuje. Sprawia, że klimat we wnętrzu jest przytulniejszy i jeszcze bardziej domowy. Tylko pomyśl o tych jesiennych i zimowych wieczorach spędzonych w pokoju oświetlonym jedynie blaskiem kominka. Do tego ciepły napój w kubku i dobre towarzystwo – wieczór idealny. Oprócz tego nowoczesne piece wolnostojące doskonale radzą sobie z  ogrzaniem pomieszczenia. Gwarantują efektywne spalanie oraz długo utrzymują temperaturę, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach.

Do jakich wnętrz pasuje piecyk Koza?

Stylowe piecyki kozy, które oferuje np. sklep z kominami TanieKominy, pasują do wnętrz o różnych stylach. Idealnie sprawdzą się w domach i mieszkaniach zaaranżowanych w minimalistycznym i nowoczesnym stylu, jak i w tych bardziej klasycznych. Kominki najczęściej stawia się w salonie. Mogą stanowić jego centralną część, wokół której ustawimy kanapę i fotele. Na pewno będzie to uwielbiane przez wszystkich domowników miejsce. Kozami możemy ogrzać także inne pomieszczenia np. sypialnię.

Jakie są rodzaje kominków wolnostojących?

Wolnostojące kominki do domu lub mieszkania możemy znaleźć w trzech wersjach. Pierwszą z nich są kominki żeliwne. To tradycyjne kominki w nowoczesnym wydaniu. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach z czarnymi, stalowymi akcentami, czyli tych w stylu industrialnym czy loftowym. Z kolei kozy stalowe to zdecydowanie coś dla fanów minimalizmu i nowoczesnych pomieszczeń. Charakteryzują się przeszkleniami, prostą formą i brakiem zdobień. Trzecim rodzajem piecyków wolnostojących są kozy kaflowe. Będą ciekawym uzupełnieniem wnętrza, ponieważ są zachowane w stylu retro. Kafle mogą mieć przeróżne kolory i mniej lub bardziej bogate zdobienia.