Szukaj
Close this search box.

Kupujemy ekspres do kawy!

ekspres do kawy ciśnieniowy

Spis treści

Sprawa jest prosta – jeśli chcemy raczyć się dobrą kawą, musimy zainwestować w porządny ekspres do kawy. Bo przecież nie możemy codzienne rano biegać do pobliskiej kafejki po kubek małej czarnej. Po pierwsze nie byłoby to zbyt wygodne, a po drugie – mogłoby doprowadzić do bankructwa. Jeszcze do niedawna, ekspresy do kawy uznawane były za fanaberię i luksus. Mało kto je posiadał. Dziś ekspresy stanowią podstawę wyposażenia kuchni. Na rynku dostępne są rozmaite ekspresy do kawy. Ale uwaga! Ekspres, ekspresowi nierówny. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, powinniśmy najpierw zastanowić się, czego dokładnie od takiego urządzenia oczekujemy.

filiżanka kawy to idealne rozpoczęcie dnia

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe

Ideałem wydają się być ekspresy automatyczne ciśnieniowe. Po pierwsze, możemy zaprogramować je według własnych upodobań. Po drugie – tego typu ekspresy potrafią spełnić nasze najśmielsze kawowe marzenia. Warto w tym miejscu dodać, że ekspres automatyczny zrobi za nas niemalże wszystko. Nie tylko zaparzy espresso na doby początek dnia, ale także przygotuje słodkie cappuccino do popołudniowego ciacha. Pozwoli też zaimponować koleżance i przyrządzi dla niej efektowne macchiato czy latte. Do tego, ustawi ilość wody i dobierze odpowiednią temperaturę.

Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

Moim osobistym numerem jeden jest ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem. Uwielbiam połączenie tradycji z nowoczesnością, dlatego tego typu rozwiązanie wpisuje się idealnie w moje oczekiwania. Poza tym, model ciśnieniowy z młynkiem to świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają swój pierwszy ekspres. Modeli na rynku mamy wiele. Osobiście mogę wam polecić ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem marki KRUPS. Urządzenie to łączy nowoczesne technologie, funkcjonalność, wygodę użytkowania i nowoczesny design. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim, co jest bardzo ważne, posiada 3-poziomową regulację stopnia mielenia ziaren, co z kolei przekłada się na doskonałą jakość serwowanej kawy. Poza tym, umożliwia wybór mocy kawy, dzięki czemu możemy wybrać mocniejszą lub słabszą małą czarną. Ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem KRUPS posiada też inną ważną zaletę – system Thermoblock. Co to takiego? Bajer ten pozwala na przygotowanie kawy o idealnej temperaturze. I to nie wszystko. Ekspres ten sam się oczyszcza i samodzielnie usuwa kamień! Dla mnie jest to ideał, którego nie można zastąpić niczym innym.

Ekspresy kapsułkowe

A co z urządzeniami na kapsułki, które są tak modne? Trzeba przyznać, że jest to fajne rozwiązanie, szczególnie jeśli lubimy raczyć się kawami smakowymi, a nie klasyczną mocną, czarną kawą. Wybierając jednak taki ekspres należy pamiętać o jednym – do konkretnych ekspresów przystosowane są konkretne kapsułki, więc próba użycia kapsułki innej firmy skazana jest na niepowodzenie.