Szukaj
Close this search box.

Lakier do ust – musisz go mieć!

makijaż ust

Spis treści

Piękne i zmysłowa usta to tajna broń każdej kobiety. Szczęśliwe te, która matka natura obdarowała pełnymi wargami. Te, których nie obdarowała mogą posiłkować się kosmetykami do ust. Błyszczyki, pomadki, szminki – to nie jedyna opcja, jaką mamy. Hitem ostatnich czasów jest lakier do ust. Produkt ten łączy najlepsze cechy szminki i błyszczyka. Ma mocny kolor jak pomadka, a jednocześnie połyskuje lepiej i bardziej niż niejeden błyszczyk. Optycznie powiększa usta i sprawia, że te wyglądają na pełniejsze.

Lakier do ust – kosmetyk, który przetrwa całą noc

Lakier do ust ma wiele zalet, jednakże największą z nich jest trwałość. Usta pomalowane lakierem nie wymagają poprawek. Przez kilka godzin wyglądają perfekcyjnie. Czego nie można powiedzieć o ustach pomalowanych zwykłą szminką. Dlaczego jeszcze warto stosować lakier do ust? Bo kosmetyk ten zapewnia bardzo ciekawy efekt tzw. mokrego makijażu. I w tym tkwi jego przewaga nad innymi produktami. O ile szminka nigdy nie będzie taka lśniąca jak błyszczyk, a błyszczyk tak mocno napigmentowany jak szminka, tak lakiery do ust łączą te dwie cechy produktów do malowania ust.

błyszczyk do ust

Lakier do ust świetnie sprawdza się w makijażach wieczorowych i na specjalne okazje. Ale nie tylko. Jeśli w makijażu codziennym stawiasz głównie na usta, pozostawiając oczy w bardziej naturalnym wydaniu, możesz pozwolić sobie na podkreślenie ich lakierem.

Lakiery do ust można zaliczyć do kosmetyków w pełni profesjonalnych. Niektóre z nich mogą sprawiać trochę problemów przy aplikacji. Jeśli jednak odrobinę poćwiczymy, szybko nabierzemy wprawy. Aby malowanie ust lakierem nie było wyjątkowo skomplikowane, warto wybrać lakier z pędzelkiem, dzięki któremu szybko i dokładnie nałożymy kosmetyk na usta.