Szukaj
Close this search box.

Łamią ci się paznokcie? Są to na sposoby!

sposoby na łamiące się paznokcie

Spis treści

Piękne i zadbane dłonie to najlepsza wizytówka każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że większość z nas tak pieczołowicie dba o swoje ręce i… paznokcie. Kupujemy kremy i maski do dłoni. W domowym zaciszu piłujemy paznokietki i nierzadko malujemy je super lakierem. A co jeśli nasze paznokcie wbrew tym wszystkim zabiegom, zamiast być piękne łamią się? Spokojnie! To jeszcze nie koniec świata. Coś takiego może zdarzyć się każdej z nas. Zwłaszcza teraz, w sezonie zimowym paznokcie mają większą tendencję do łamania się. Całe szczęście można temu zapobiec i to bez konieczności wydawania majątku na profesjonalne zabiegi. Większość zabiegów ratunkowych z powodzeniem przeprowadzimy w domu.

Na złamane paznokcie – odżywienie

Łamiące się paznokcie potrzebują jednego – solidnego odżywienia. Gdy tylko pojawi się problem z łamiącymi się paznokciami, powinnyśmy jak najszybciej zaopatrzyć się w odżywkę wzmacniającą. Tego typu odżywki bez problemu kupimy w każdej drogerii. Regularnie stosowana odżywka wzmocni paznokcie i uodporni je na uszkodzenia mechaniczne. Chcąc wzmocnić paznokcie warto również wzbogacić dietę o produkty zawierające dużo witamin i biotyny. Najlepszym źródłem składników przyjaznych paznokciom znajdziemy w płatkach owsianych i orzechach laskowych.

jak wzmocnić paznokcie

Na łamiące się paznokcie – lecznicze lakiery

Przeprowadzając akcję naprawczą paznokci, warto również zainwestować w lecznicze lakiery do paznokci. Starannie dobrane składniki takich lakierów działają szybko i skutecznie. Niektóre z nich można stosować pod kolorowy lakier do paznokci. Będą wtedy spełniać także funkcję bazy pod lakier.

Odżywcze kąpiele

Poza odżywieniem, osłabione i łamiące się paznokcie potrzebują także nawilżenia. Nic tak dobrze nie nawilża paznokci jak kąpiel w olejku. Dobrze sprawdzi się tu olejek kokosowy, arganowy lub migdałowy. Taką kąpiel natłuszczająco-nawilżającą wykonujemy przez około 10 minut. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu.