Szukaj
Close this search box.

Ratunek dla zniszczonych paznokci

paznokcie pielęgnacja

Spis treści

Piękne, zdrowe i zadbane paznokcie to najlepsza wizytówka każdej kobiety. Niestety, bardzo często na skutek błędów pielęgnacyjnych lub grzeszków w postaci drobnych zaniedbań, nasze paznokcie tracą na swej urodzie i nie wyglądają tak, jak powinny. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że w każdej chwili możemy zadbać o kondycję naszych paznokci i przywrócić im dawną świetność. Dobra wiadomość jest też taka, że nie musimy od razu pędzić do kosmetyczki i wydawać połowy pensji. Co robić, aby nasze paznokcie znów były piękne i zdrowe? O tym poniżej. Zapraszam 🙂

Zdrowa dieta

Nie wiem czy wiecie, ale to, co codziennie ląduje na naszych talerzach ma ogromny wpływ na kondycję paznokci. Jeśli chcecie mieć ładne, zdrowe i twarde paznokcie, nie możecie jeść byle czego. Najwięcej cennych dla paznokci witamin znajdziecie oczywiście w owocach i warzywach. Zwłaszcza zielone warzywa posiadają witaminy i pierwiastki, które odpowiadają za zdrowie paznokci i zapobiegają ich łamaniu się czy rozdwajaniu. Owoce i warzywa możecie jeść w postaci surowej lub w formie pysznych koktajli. Nie dość, że Wasze paznokcie znów będą piękne, to na dodatek skorzysta na tym Wasza sylwetka.

Suplementy diety

Jeśli zmiana diety nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, wówczas warto sięgnąć po suplementy diety. Aby poprawić kondycję płytki paznokcia, dobrze jest sięgnąć po suplementy, które w swoim składzie zawierają skrzyp i pokrzywę.

Odżywka

Dobra odżywka do paznokci to produkt na miarę złota. Jeśli Wasze paznokcie są w opłakanym stanie, zainwestujcie w odżywkę z górnej półki. Stosujcie ją regularnie, a szybko zauważycie zmianę. Później, odżywkę możecie stosować przed każdym pomalowaniem paznokci. Czynność ta wzmocni płytkę paznokcia, a na dodatek zminimalizuje ryzyko przebarwień. Najlepsze są preparaty wielowitaminowe, spełniające wiele funkcji.

Codzienne dbanie o paznokcie

Pamiętajcie, że wszystko, co robicie ma wpływ na Wasze paznokcie. Nie bójcie się sięgać po rękawice ochronne, na przykład gdy zmywacie naczynia czy sprzątacie mieszkanie. Nie stosujcie byle jakich zmywaczy do paznokci, ani byle jakiś lakierów. Niestety, tanie preparaty mogą bardzo zniszczyć płytkę, a jej odbudowanie nie jest takie proste. Do piłowania paznokci używajcie nie metalowych, a papierowych, szklanych lub mineralnych pilniczków. Unikniecie przez to rozdwajania się paznokci. Raz na jakiś czas możecie też odrobinę rozpieścić własne paznokcie i zaserwować im kąpiel z oliwy z oliwek.