Szukaj
Close this search box.

Łazienki w stylu loft – jak wybrać umywalkę, prysznic i płytki ceramiczne?

wystroj lazienki

Spis treści

Łazienki urządzone w modnym teraz stylu loft wyglądają bardzo efektownie zarówno na dużych, jak i na mniejszych metrażach. Jak dobrać płytki ceramiczne oraz wyposażenie do łazienki loftowej? Poznaj porady!

Glazura loft – jakie płytki ceramiczne wybrać?

Producenci płytek ceramicznych mogą zaprezentować je w wielu wzorach. Wśród nich można znaleźć także wiele ciekawych propozycji do łazienek w industrialnym stylu.

Łazienki loft najczęściej wykańczane są z wykorzystaniem płytek ceramicznych drewnopodobnych, które mogą świetnie imitować deski drewniane. Mogą być one układane na podłogach oraz na ścianach, także w określonych miejscach, na przykład pod prysznicem.

Z płytkami drewnopodobnymi świetnie wyglądają płytki imitujące beton. Ich surowy wygląd i szary kolor świetnie prezentują się w łazienkach w przemysłowym stylu.

Kolejna propozycja to białe płytki cegiełki, które mają uniwersalne zastosowanie i można wykorzystać je w wielu aranżacjach, także tych loftowych.

Prysznic loft – jaką kabinę prysznicową i brodzik wybrać?

Wybierając wyposażenie do łazienki urządzonej w stylu loft, należy zwrócić uwagę na strefę prysznica. Jaka kabina prysznicowa i jaki brodzik będą wtedy najlepszym zakupem?

Przede wszystkim warto skoncentrować się na modnych teraz kabinach z czarną ramą. Czarna kabina prysznicowa będzie kapitalnie wpisywała się w loftowy styl aranżacji wnętrz. Najczęściej wybierane są obecnie kabiny w formie ścianek szklanych walk-in, czyli bez drzwi, ale można także zdecydować się na zakup kabiny wyposażonej w drzwi przesuwne czy otwierane.

Aktualnie w łazienkach najczęściej nie montuje się wysokich brodzików. Zamiast nich często kupowane są brodziki niskie lub też całkowicie rezygnuje się z brodzika, zamiast którego wykonuje się odpowiednio wyprofilowane podłoże ze spadem.

Umywalka do łazienki loft – jaki model wybrać?

W łazienkach w stylu loft najczęściej umieszcza się umywalki nablatowe. Tego typu rozwiązanie jest nie tylko bardzo efektowne, lecz też praktyczne, dlatego nadaje się ono do każdego wnętrza.

Do łazienek w stylu loft najczęściej wybierane są umywalki nablatowe stojące w kształcie okrągłym albo owalnym. Najpopularniejsze to te w odcieniu bieli, lecz można także postawić na niebanalną czerń lub kupić przezroczystą umywalkę ze szkła. Jako armatura najczęściej dobierane są stojące albo ścienne baterie w kolorze czarnym.

Gdy chcesz kupić wszystko do loftowej łazienki Rybnik to miasto, w którym zamówisz niezbędne wyposażeni do wnętrza w tym styl. Z dostępnymi produktami w sklepach łazienkowych w Rybniku można zapoznać się online już teraz!