Szukaj
Close this search box.

Lekcja stylu według Coco Chanel

styl coco chanel

Spis treści

Coco Chanel zrewolucjonizowała świat mody. Mimo, że od jej śmierci minęło już wiele lat to, czego nas nauczyła jest z nami cały czas. I jak mniemam nigdy nie przeminie. Wyzwolona i przede wszystkim szalenie odważna Coco uwolniła kobiety z krępujących gorsetów i niewygodnych długich sukien. Podarowała też kobietom sztuczną biżuterię i tym samym pokazała, że można dobrze wyglądać za niewielkie pieniądze. W końcu pokazała nam, że mniej znaczy więcej. Chcesz być jak Coco Chanel? Trzymaj się wyznaczonych przez nią zasad. Oto one:

Dodatki robią całą stylizację

Coco Cha­nel jako pierw­sza za­mie­ni­ła dro­go­cen­ne ka­mie­nie, złoto i sre­bro na sztucz­ne perły i koraliki. Spra­wi­ła, że na to­a­let­kach ko­biet po­ja­wi­ło się znacz­nie wię­cej bi­żu­te­rii. Ta sztucz­na była o wiele tańsza, więc ko­bie­ty mogły po­zwo­lić sobie na wię­cej. A Coco uczy­ła, że to wła­śnie do­dat­ki są klu­czem do każ­dej sty­li­za­cji.

Niech żyje wolność i… spodnie

Sto lat temu spodnie były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w tamtych latach były skazane na długie suknie nierzadko okraszone ciasnym gorsetem. Coco Cha­nel jako pierwsza dała kobietom poczucie wolności i ubrała je w spodnie. Pokazała, że kobiecość to nie tylko sukienki. W spodniach również możemy wyglądać zjawiskowo. I chyba za to powinnyśmy podziękować jej najbardziej. Bo która z nas nie lubi spodni? Chcesz wyglądać jak Coco Chanel? Postaw na spodnie z prostą nogawką i załóż do tego białą koszulę. Efekt będzie niesamowity!

modne spodnie

Niewymuszona elegancja

Według Chanel elegancja to nie brylanty czy diamenty. To prostota. Owszem, ważne są dobrej jakości materiały, ale w tym wszystkim chodzi głównie o minimalizm. Coco po­ka­za­ła, że biel i czerń to wszyst­ko, czego po­trze­ba ko­bie­cie ele­ganc­kiej. Perfekcyjnie skrojone marynarki po dziś dzień są synonimem chanelowskiej elegancji. Chcesz być jak Coco? Zainwestuj w jedną dobrą marynarkę i noś ją z prostymi spodniami lub ołówkowymi spódnicami.

Mała czarna na każdą okazję

Mała czarna to klasyka gatunku. Jeśli nie wiemy, w co się ubrać to zazwyczaj sięgamy po klasyczną czarną sukienkę. A czy wiesz, że to właśnie Coco Chanel ją wymyśliła? To właśnie jej zawdzięczamy jedną z najbardziej uniwersalnych sukienek wszech czasów. Według projektantki, kobieta nie potrzebuje niczego więcej. W prostej sukience będzie wyglądała perfekcyjnie zawsze i wszędzie. Więc jeśli nie masz jeszcze małej czarnej w swojej szafie, szybko nadrób zaległości. Taka sukienka wybawi cię z niejednej opresji.

klasyczna mała czarna

Ubierz się w zapach

Ko­bie­ta, która nie nosi per­fum, nie ma przy­szło­ści – to słowa wypowiedziane przez Coco Chanel. Projektantka wiedziała, jak ogromnym afrodyzjakiem jest zapach. Ciągle powtarzała kobietom, aby nie wychodziły z domu bez zapachu na ciele. I tego się trzymajmy.