Lekcja stylu według Coco Chanel

styl coco chanel

Spis treści

Coco Chanel zrewolucjonizowała świat mody. Mimo, że od jej śmierci minęło już wiele lat to, czego nas nauczyła jest z nami cały czas. I jak mniemam nigdy nie przeminie. Wyzwolona i przede wszystkim szalenie odważna Coco uwolniła kobiety z krępujących gorsetów i niewygodnych długich sukien. Podarowała też kobietom sztuczną biżuterię i tym samym pokazała, że można dobrze wyglądać za niewielkie pieniądze. W końcu pokazała nam, że mniej znaczy więcej. Chcesz być jak Coco Chanel? Trzymaj się wyznaczonych przez nią zasad. Oto one:

Dodatki robią całą stylizację

Coco Cha­nel jako pierw­sza za­mie­ni­ła dro­go­cen­ne ka­mie­nie, złoto i sre­bro na sztucz­ne perły i koraliki. Spra­wi­ła, że na to­a­let­kach ko­biet po­ja­wi­ło się znacz­nie wię­cej bi­żu­te­rii. Ta sztucz­na była o wiele tańsza, więc ko­bie­ty mogły po­zwo­lić sobie na wię­cej. A Coco uczy­ła, że to wła­śnie do­dat­ki są klu­czem do każ­dej sty­li­za­cji.

Niech żyje wolność i… spodnie

Sto lat temu spodnie były zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety w tamtych latach były skazane na długie suknie nierzadko okraszone ciasnym gorsetem. Coco Cha­nel jako pierwsza dała kobietom poczucie wolności i ubrała je w spodnie. Pokazała, że kobiecość to nie tylko sukienki. W spodniach również możemy wyglądać zjawiskowo. I chyba za to powinnyśmy podziękować jej najbardziej. Bo która z nas nie lubi spodni? Chcesz wyglądać jak Coco Chanel? Postaw na spodnie z prostą nogawką i załóż do tego białą koszulę. Efekt będzie niesamowity!

modne spodnie

Niewymuszona elegancja

Według Chanel elegancja to nie brylanty czy diamenty. To prostota. Owszem, ważne są dobrej jakości materiały, ale w tym wszystkim chodzi głównie o minimalizm. Coco po­ka­za­ła, że biel i czerń to wszyst­ko, czego po­trze­ba ko­bie­cie ele­ganc­kiej. Perfekcyjnie skrojone marynarki po dziś dzień są synonimem chanelowskiej elegancji. Chcesz być jak Coco? Zainwestuj w jedną dobrą marynarkę i noś ją z prostymi spodniami lub ołówkowymi spódnicami.

Mała czarna na każdą okazję

Mała czarna to klasyka gatunku. Jeśli nie wiemy, w co się ubrać to zazwyczaj sięgamy po klasyczną czarną sukienkę. A czy wiesz, że to właśnie Coco Chanel ją wymyśliła? To właśnie jej zawdzięczamy jedną z najbardziej uniwersalnych sukienek wszech czasów. Według projektantki, kobieta nie potrzebuje niczego więcej. W prostej sukience będzie wyglądała perfekcyjnie zawsze i wszędzie. Więc jeśli nie masz jeszcze małej czarnej w swojej szafie, szybko nadrób zaległości. Taka sukienka wybawi cię z niejednej opresji.

klasyczna mała czarna

Ubierz się w zapach

Ko­bie­ta, która nie nosi per­fum, nie ma przy­szło­ści – to słowa wypowiedziane przez Coco Chanel. Projektantka wiedziała, jak ogromnym afrodyzjakiem jest zapach. Ciągle powtarzała kobietom, aby nie wychodziły z domu bez zapachu na ciele. I tego się trzymajmy.