Modne kapelusze i czapki – co założyć na lato?

Spis treści

Kapelusze to element ubioru, który doskonale sprawdza się nie tylko latem, ale o tej porze roku jest także wyjątkowo użyteczny. Chroni nas przed promieniami słońca, które mogą być dla nas szkodliwe i daje także chwilową ochłodę. Jednocześnie może być modnym dodatkiem do garderoby. Co więc warto włożyć na głowę w lato, czyli jakie modne kapelusze i czapki warto mieć w swojej szafie?

Modne kapelusze i czapki

Lato przybyło do nas już w pełni i choć pogodę trudno przewidzieć, to jednak można założyć, że czekają nas gorące dni. I w takich dniach dobrze mieć na sobie kapelusz lub czapkę. To, co założymy na głowę jest uzależnione od całego stroju, a samych rodzajów czapek i kapeluszy jest naprawdę dużo. Bardzo łatwo się w tym pogubić i choć mody zmieniają się bardzo szybko, to można powiedzieć, że ten element garderoby jest ponadczasowy. Po raz pierwszy kapelusze stały się naprawdę modne jeszcze w latach dwudziestych poprzedniego wieku za sprawą Coco Chanel. Ta wizjonerka sprawiła, że kapelusze zaczęły pojawiać się coraz częściej na ulicach miast, a taka moda trwa po dziś dzień.

Kapelusz słomkowy

Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najłatwiej dostępnych kapeluszy na rynku, będzie ten słomkowy. Prosty i tani kapelusz, który doskonale pasuje zarówno na wyjście na plażę, jak również na miasto. Słomkowy kapelusz może się komponować z prostymi, letnimi sukienkami, a doskonale zgrywa się z kolorem białym lub szarym. W letnie dni taki słomkowy kapelusz stanowi nie tylko gustowny dodatek, ale również stanowi osłonę przed promieniami słońca. Oferuje także przewiewność, co w przypadku naprawdę gorących dni jest bardzo istotne.

Bucket hat

Równie popularnym i modnym kapeluszem będzie tak zwany bucket hat. Najprościej ten model opisać tym, że podobny jest do kapelusza… wędkarskiego. Prosty krój, ale zapewniający ogromne możliwości w kwestii dobierania pozostałych akcesoriów do ubrania. Bucket hat dostępny jest w wielu kolorach oraz z ogromną liczbą wzorów, więc bez trudu da się znaleźć dla siebie odpowiedni model. Taki kapelusz pozwoli także na to, by stworzyć stylizację inną, niż wszystkie dotychczas. I choć nie chroni przed słońcem tak dobrze, jak słomkowy kapelusz, to warto mieć go w swojej garderobie.

Czapka z daszkiem

Szukając modnego kapelusza na lato trzeba wspomnieć jeszcze o ponadczasowej klasyce, czyli tradycyjnej czapce z daszkiem. Modele dla mężczyzn i kobiet dość mocno się od siebie różnią. Męskie wzory są zazwyczaj proste, a w przypadku kobiecych projektanci pozwalają sobie na znacznie więcej swobody. Zarówno w kwestii kolorystycznej, jak i projektowej. Bez problemu uda się więc kupić elegancką czapkę z daszkiem, która będzie pasowała do wyjściowej kreacji. Jednocześnie da się znaleźć modele, które pasują do codziennych stylizacji. Warto więc rozważyć zakup któregoś z powyżej opisanych modeli i spróbować dopasować go do tego, co już wisi nam w szafie. Kapelusze i czapki potrafią naprawdę dużo zmienić, a jedocześnie są doskonałą ochroną przed gorącym, letnim słońcem.