Szukaj
Close this search box.

Na co zwrócić uwagę wybierając auto szrot?

jaki auto zlom wybrac

Spis treści

Auto szrot to miejsce, gdzie utylizowane są wszystkie pojazdy, które z jakiegoś powodu nie mogą być już używane. Najczęściej na złomowisko trafiają więc samochody, których naprawa nie jest już opłacalna lub w wyniku kolizji bądź wypadku, ubezpieczyciel stwierdził tak zwaną szkodę całkowitą. Zniszczone lub powypadkowe auta należy zawieźć do auto szrotu. Na co jednak zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy. 

Auto szrot – legalnie działająca firma 

Wybierając auto szrot w Bielsku i każdej innej miejscowości, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy konkretna firma działa na rynku legalnie i czy posiada odpowiednie pozwolenia. Tylko w certyfikowanej Stacji Demontażu Pojazdów uzyskamy zaświadczenie, które będzie nam później potrzebne podczas procesu wyrejestrowania samochodu w urzędzie. Dlatego właśnie, warto zdecydować się na kasację auta w sprawdzonym i doświadczonym miejscu, ponieważ z jednej strony zyskamy pewność, że cały proces przebiegnie sprawnie, z drugiej zaś, że będzie on przeprowadzony zgodnie z prawem. 

Auto szrot – konkurencyjne ceny

Osoby, które chcą zutylizować swój stary samochód, udając się do auto szrotu, z jednej strony mogą pozbyć się zalegającego w garażu lub na posesji auta, które jest w złym stanie technicznym, a jego naprawa jest nieopłacalna, lecz nadal konieczne jest opłacanie jego OC. Z drugiej strony oddając pojazd do takiego miejsca, mogą liczyć na niewielki zarobek. Wybierając więc auto szrot, warto zwrócić uwagę na to, jakie ceny są tam oferowane.  

Oddając pojazd w takie miejsce, możemy zarobić na aucie, które do tej pory wymagało jedynie wkładów finansowych. Ostateczna kwota, jaką możemy otrzymać, jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju samochodu, jego gabarytów czy marki. Warto jednak udać się do auto szrotu, w którym dla każdego klienta przygotowywana jest indywidualna, korzystna oferta. 

Osoby, które mają problem z przetransportowaniem samochodu do auto szrotu, powinny zwrócić uwagę, czy wybrana przez nich firma oferuje pomoc podczas przewozu samochodu na miejsce złomowania.