Szukaj
Close this search box.

Na co zwrócić uwagę wybierając oświetlenie na taras?

oswietlenie na taras

Spis treści

Oświetlenie to ważna sprawa nie tylko, jeśli chodzi o dom, aczkolwiek też o ogród, balkon czy taras. W przypadku miejsc zewnętrznych należy je odpowiednio oświetlić tak, by było właściwe dla naszych oczu oraz aby stworzyć przytulne miejsce. Oświetlenie tarasu to istotny element aranżacyjny. Letnie wieczory na tarasie to coś, co każdy kocha. Warto więc wiedzieć, jak umilić to miejsce dzięki właściwemu oświetleniu. 

Co wziąć pod uwagę przy wyborze oświetlenia na taras?

Powinniśmy wiedzieć, że nowoczesne oświetlenie tarasu musi być ekologiczne. Oznacza to, że najlepszym wyborem będą lampy LED lub solarne. Takie oświetlenie na taras musi także być estetyczne i pasować do całej aranżacji. Dla wielu ludzi estetyka gra kluczową rolę, jednak nie powinna być ona najważniejsza. Kluczowe jest oczywiście przeznaczenie takiego oświetlenia. Powinniśmy wybierać tylko takie, które nadaje się do używania na zewnątrz.

Jeśli chcemy, aby lampa tarasowa posłużyła nam przez długi czas, powinniśmy zwrócić uwagę także na materiał wykonania. Najlepsze są te wykonane z aluminium, żeliwa lub stali. Z racji tego, że lampa będzie wystawiona na stałe działanie czynników zewnętrznych, warto zabezpieczyć ją przed korozją. Najlepiej wybierać oświetlenie od sprawdzonych producentów. Wówczas będziemy mieć pewność, że będą one solidne i trwałe. Powinniśmy wiedzieć, że takie lampy powinny odznaczać się najwyższą klasą ochrony przeciwporażeniowej.

O czym pamiętać w kwestii oświetlenia tarasowego?

Oświetlenie to ważna sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o taras. Powinniśmy rozważyć je już na etapie budowy, a najlepiej przy projekcie całego domu. Jest tak, dlatego że instalacje elektryczną trzeba odpowiednio wcześniej rozprowadzić i dobrze zabezpieczyć. Warto takie czynności zlecić specjaliście, jakim jest elektryk z uprawnieniami.

Musimy zadbać, aby oświetlenie zewnętrzne budynku zgrywało się z oświetleniem tarasowym. Odpowiedni producent pomoże nam wybrać dobre oświetlenie, jak i modne regały do salonu. Powinniśmy także zachować estetyczną spójność. Na taras często wybiera się lampy. Warto, aby ich stylistyka nawiązywała do aranżacji całego tarasu.