Szukaj
Close this search box.

Na czym polega utylizacja opon?

utylizacja opon

Spis treści

Chcąc zadbać o środowisko naturalne każdy człowiek prędzej czy później powinien zdecydować się na proces, jakim jest utylizacja opon. Wynika to między innymi z faktu, że jest to zabieg bardzo potrzeby szczególnie dla ekologii. Na czym jednak polega? Eksperci wyjaśniają.

Utylizacja opon – czym jest?

Utylizacja opon to zabieg, który przede wszystkim skupia się na pozbyciu się gumy, która jest głównym składnikiem każdej opony. Jest to bardzo ważne, ponieważ wolno się rozkłada, przez co nie może być składowana na wysypiskach.

Recykling opon w Małopolskim świetnie wpływa na środowisko. Można nie tylko pozbyć się odpadów niemal natychmiast, ale również zyskać energię cieplną. Jest to bardzo ważne, ponieważ piece cementowe przepalają je w kontrolowanych warunkach.

Piece te są w stanie zutylizować niemal 60% całej opony. Reszta trafia na rynek wtórny oraz zyskuje możliwość na ponowne wykorzystanie, również jako opona lub uszczelka i inny element budowlany.

Utylizacja opon – kto w szczególności powinien brać ją pod uwagę?

Utylizacja opon w szczególności powinna być brana pod uwagę przez osoby, które posiadają swój własny warsztat. To właśnie oni najczęściej otrzymują od swoich klientów opony, które następnie zagracają przestrzeń całej firmy.

Również osoby, które zmieniają swoje osoby regularnie i mają już ich dużą ilość, powinny wziąć pod uwagę taką usługę. Jest ona bardzo korzystna, ponieważ pomaga utrzymać porządek dookoła swojego domu.

Również inne osoby, które weszły w posiadanie takich opon, powinny zainteresować się utylizacją. W taki sposób każdy jest w stanie zyskać przede wszystkim możliwość pozbycia się uporczywego problemu.

Utylizacja opon polega głównie na spaleniu ich przez piece cementowe. Następnie można z takiego procesu wyciągnąć energię, która służy do nagrzania się wody lub dostarczenia ciepła bezpośrednio do budynków. Jest to bardzo korzystne, ponieważ można zyskać bardzo potrzebną ludziom energię.